Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgierz montuje biletomaty w autobusach Markabu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Zgierz montuje biletomaty w autobusach Markabu
fot. Kasper Fiszer
Samorząd Zgierza poinformował, że rozpoczął się proces montażu biletomatów w autobusach tamtejszej komunikacji miejskiej. Łącznie zainstalowanych zostanie 40 urządzeń sprzedających również bilety łódzkie. To ważne, bo Markab obsługuje także linie międzymiastowe.

Cztery lata temu w podłódzkim Zgierzu pojawiły się pierwsze dwa automaty biletowe nazwane przez lokalne władze jeżomatami (jeż jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta). Samorząd zapowiedział rozbudowę ich sieci, ale przerwała ją szybka dewastacja urządzeń. Teraz jednak do pomysłu dystrybucji biletów w automatach powrócono, choć w zmienionej formule.

Ważne udogodnienie także dla pasażerów łódzkiej komunikacji miejskiej


– 40 biletomatów w autobusach to będzie spore udogodnienie dla pasażerów naszej komunikacji miejskiej – mówi Renata Karolewska z Urzędu Miasta Zgierza. Urządzenia pojawią się w pojazdach spółki Markab obsługującej kursy miejskie oraz podmiejskie – do Łodzi czy Ozorkowa, ale także kilku innych miejscowości regionu. W ciągu kilku najbbliższych tygodni montaż urządzeń ma się zakończyć.

W biletomatach będzie można kupić bilety zgierskie, łódzkie oraz strefowe. Ma to spore znaczenie także dla funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łodzi, bo Markab obsługuje dwa połączenia włączone na części trasy w system taryfowy Łódzkiego Lokalnego Transportu Zbiorowego. MPK-Łódź od dawna instaluje biletomaty w każdym ze swoich pojazdów, łódzcy pasażerowie są więc przyzwyczajeni, że bilet można kupić na pokładzie po wejściu do dowolnego autobusu czy tramwaju.

Kolejne miasto aglomeracji z biletomatami


– Miejskie Usługi Komunikacyjne oraz miasto mają w planach również dalszy rozwój sieci biletomatów stacjonarnych – zapewnia nasza rozmówczyni. Podobnie jak w Łodzi, bilety będzie można więc kupić również na ważniejszych przystankach węzłowych. Na razie nie znamy liczby maszyn, jaką samorząd chciałby dokupić.

Dodajmy, że w biletomaty wyposażone są również pojazdy MZK Pabianice. Decyzja władz Zgierza oznacza zatem, że niebawem automaty znajdą się na pokładach praktycznie wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej na obszarze całej aglomeracji.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5