Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Miasto doczekało się nowych biletomatów

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-04-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Miasto doczekało się nowych biletomatów
fot. Kasper Fiszer
W podłódzkim Zgierzu uruchomiony został już pierwszy nowy automat biletowy. Niebawem na ulicach miasta staną dwa kolejne. Dotychczas rola takich urządzeń w sieci dystrybucji MUK Zgierz była marginalna.

Dotychczasowe doświadczenia Zgierza z wprowadzaniem dystrybucji biletów poprzez automaty sprzedażowe na ulicach były – mówiąc najłagodniej – niejednoznaczne. Pod koniec 2018 r. miasto pozyskało dwa takie urządzenia od łódzkiego MPK. Magistrat nazwał je „jeżomatami” (jeż jest symbolem Zgierza) i ustawił maszyny w dwóch dość ruchliwych punktach miasta. Nie stanęły one jednak bezpośrednio na przystankach.

Pierwsze zgierskie biletomaty zostały zdemolowane

Biletomaty służyły jednak zgierzanom wyjątkowo krótko, bo przez około dwa tygodnie. Po tym czasie zostały bowiem... kompletnie zdemolowane. Samorząd od razu poinformował, że proces naprawy będzie długi i skomplikowany. Skala zniszczeń rzeczywiście uniemożliwiła szybkie wznowienie sprzedaży. Pierwsze z urządzeń wróciło na swoje miejsce dopiero po kilku miesiącach, drugie nadal nie działa.

W marcu 2019 r. Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu – organizator komunikacji miejskiej w tym mieście – poinformował przy tym, że zamierzają pozyskać trzy kolejne urządzenia. Zgodnie z zapowiedziami miały one zostać ustawione w okolicach miejskiego targowiska, przy ul. Długiej i na pl. Kilińskiego. Znajduje się tam duży węzeł komunikacyjny, w który wpisuje się nieczynna obecnie linia tramwajowa 45 do Łodzi.

W mieście pojawią się jeszcze dwa nowe automaty biletowe

Pierwszy z automatów sprzedażowych ustawiono w Zgierzu w ostatnich tygodniach. – W ramach projektu obejmującego Łódź, Zgierz i Pabianice pojawił się biletomat przy ul. Targowej – mówi Anna Warda-Walczyk z MUK Zgierz. – Kolejne tego typu maszyny pojawią się przy ul. Długiej 5 i przy ul. Boya-Żeleńskiego 45 – zapowiada.

Lokalizacja jednego z urządzeń uległa więc względem pierwotnych założeń zmianie. Jak zapewnia nas przedstawicielka samorządu, w automatach dostępna będzie pełna oferta biletowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Drobne roboty torowe na nieczynnym węźle Kurak

Komunikacja

Zgierz: Drobne roboty torowe na nieczynnym węźle Kurak

Kasper Fiszer 23 października 2019

Zgierz zleca ekspertyzę stanu mostu tramwajowego

Komunikacja

Zgierz zleca ekspertyzę stanu mostu tramwajowego

Kasper Fiszer 19 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5