Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Komunikacja nocna nie zniknie. Bez zmian na linii Z46

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-12-15 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Komunikacja nocna nie zniknie. Bez zmian na linii Z46
fot. Kasper FiszerZgierski autobus miejski w Łodzi
Samorządy Łodzi i Zgierza zapowiadały spore zmiany w organizacji komunikacji pomiędzy Łodzią a Zgierzem i Ozorkowem. Teraz zgierski organizator transportu informuje jednak, że wciąż obowiązywać będzie porozumienie międzygminne, na mocy którego to Łódź uruchamia kursy autobusowej linii Z46. Dzięki temu utrzymane mają zostać m.in. kursy nocne.

Już w najbliższy poniedziałek otwarta ma zostać linia tramwajowa z Łodzi do Zgierza. Zakończenie remontu przyniesie więc spore zmiany w łódzkiej komunikacji podmiejskiej. Autobusowe Z45 zostanie zlikwidowane, a pasażerów przejmie tramwajowa „szóstka”. Z wcześniejszych zapowiedzi władz Łodzi wynikało także, że zmieniona zostanie organizacja ruchu na trasie Łódź – Zgierz – Ozorków.

Potencjalnie spore konsekwencje zmian w organizacji transportu

Stolica regionu zapowiedziała bowiem, że przestanie organizować komunikację zastępczą w zamian za niefunkcjonujący od 2018 r. tramwaj 46. Linia Z46 miała zostać przejęta przez Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu i skrócona do węzła na pl. Kilińskiego w tym mieście, na którym znajduje się pętla tramwajowa. Tu zapewnione miały być dogodne przesiadki, co potwierdził niedawno również samorząd Zgierza.

Miałoby to duże konsekwencje dla pasażerów, w tym korzystających z połączeń Łódź – Zgierz – Ozorków w godzinach nocnych. Łódzkie Z46 funkcjonuje bowiem przez całą dobę. Już wcześniej Łódź zapowiadała zaś, że tramwaj z Łodzi do Zgierza będzie kursować tylko w standardowych godzinach. Czy więc oznacza to, że otwarcie linii tramwajowej będzie się wiązać z końcem funkcjonowania nocnego transportu publicznego spinającego Łódź ze Zgierzem?

Porozumienie, na podstawie którego Łódź organizuje Z46, pozostanie w mocy

Jak wynika z informacji przekazanych nam przez zgierskiego organizatora transportu, nie. W kontekście wcześniejszych zapowiedzi stanowisko Miejskich Usług Komunikacyjnych jest jednak zaskakujące. – W momencie uruchomienia linii tramwajowej łączącej Łódź i Zgierz nadal będzie obowiązywać porozumienie międzygminne z 26 marca 2012 r. w sprawie komunikacji tramwajowej. Na jego podstawie funkcjonuje linia Z46 – mówi Anna Warda-Walczyk, przedstawicielka MUK.

Wynika z tego, że zapowiadane zmiany w komunikacji Łodzi i Zgierza z Ozorkowem nie nastąpią lub przynajmniej zostaną opóźnione. Przypomnijmy, że linia Z46 ma swój łódzki kraniec na pętli Radogoszcz-Wschód przy ul. Świtezianki nieopodal granicy Łodzi i Zgierza. W nocy można tam przesiąść się na miejską linię N2 prowadzącą m.in. do centrum przesiadkowego na al. Kościuszki w ścisłym centrum miasta.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5