Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Kolejne utrudnienia w komunikacji z Łodzią

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-11-18 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Kolejne utrudnienia w komunikacji z Łodzią
fot. Kasper FiszerAutobus linii nr 6 w Łodzi
Mieszkańcy Zgierza muszą przygotować się na dwa tygodnie dodatkowych utrudnień w dojeździe do Łodzi, ale także w poruszaniu się po samym mieście. Jutro rozkopana zostanie bowiem ul. Długa, jedna z najważniejszych ulic podłódzkiej miejscowości. Zmiany obejmą siedem linii autobusowych, w tym międzymiastowe 2 i 6.

Podróże między Łodzią a satelickim Zgierzem są obecnie trudniejsze niż rok temu, co związane jest z zawieszeniem ruchu tramwajowego na podmiejskich liniach 45 Łódź – Zgierz i 46 Łódź – Zgierz – Ozorków. Na razie prawdopodobne wydaje się przywrócenie kursowania tylko na pierwszej z wymienionych tras. Póki co podróżni muszą jednak korzystać z zastępczych połączeń autobusowych Z45 i Z46, które dowożą zgierzan jedynie do granicy z Łodzią, gdzie trzeba przesiąść się do tramwaju.

Roboty ciepłownicze z dużym wpływem na komunikację miejską

W drugiej połowie listopada dojdą do tego utrudnienia w funkcjonowaniu autobusowej linii 6, która zapewnia komunikację z innymi rejonami Łodzi niż tramwaj (a obecnie autobus zastępczy). Obsługiwane przez zgierski Markab, a zamawiane wspólnie przez samorządy Zgierza i Łodzi połączenie pozwala dotrzeć ze zgierskiego os. 650-lecia i z centrum na łódzki Teofilów oraz w rejon dworca Łódź Kaliska. Roboty drogowe wymuszą wprowadzenie objazdu na terenie Zgierza.

– Informujemy o planowanym ograniczeniu ruchu kołowego na ul. Długiej (co nastąpi w najbliższy poniedziałek 19 listopada) w związku z pracami Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na odcinku od Placu Kilińskiego do Narutowicza (w podanym kierunku) możliwy będzie wyłącznie ruch dwustronny dla aut osobowych. Jadąc dalej, od Narutowicza do Armii Krajowej (czyli do trasy krajowej nr 91), będzie zakaz poruszania się dla aut osobowych – mówi Renata Karolewska, pełnomicnik ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta Zgierza. Dodaje, że zapewnione zostaną jedynie wjazdy docelowe dla mieszkańców, właścicieli firm i służb.

Sześć zgierskich linii od jutra na objeździe

Prace wymuszają zmianę przebiegu całego szeregu zgierskich linii autobusowych (aż sześciu na jedenaście uruchamianych przez MUK). „Szóstka” pojedzie ulicami 3 maja i 1 maja, omijając rozkopany odcinek. Podobny objazd zaplanowano także m.in. dla linii 2, która ma charakter międzymiastowy i biegnie z Aleksandrowa Łódzkiego przez Zgierz do strefy przemysłowej w Strykowie.

– Planowany termin zakończenia tego etapu prac to 30 listopada 2018 r. Potem jeszcze do 18 grudnia potrwają prace wykończeniowe (krawężniki, nakładka asfaltowa) prowadzone na odcinku Długiej od Armii Krajowej do Dąbrowskiego – mówi Renata Karolewska. Te roboty wykonane zostaną już przez miasto, a nie przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Komunikacja

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Kasper Fiszer 07 listopada 2018

Zgierz: Kolej wesprze komunikację zastępczą za tramwaj

Komunikacja

Zgierz: Kolej wesprze komunikację zastępczą za tramwaj

Kasper Fiszer 10 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5