Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Ile pieniędzy z UMWŁ na tramwaj?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-27 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Ile pieniędzy z UMWŁ na tramwaj?
fot. Kasper Fiszer
Choć łódzki marszałek deklaruje wsparcie dla samorządów lokalnych inwestujących w transport niskoemisyjny, w tym w tramwaj podmiejski, nie wiadomo na razie, jaką kwotę województwo wyasygnuje na dodatkowe środki dla Zgierza. Miasto przygotowuje się do remontu linii tramwajowej do Łodzi. Realizacja projektu wciąż jest jednak niepewna.

W październiku samorząd Zgierza ogłosił, że rozstrzygnięcie przetargu na remont nieczynnej linii tramwajowej do Łodzi najpewniej będzie możliwe dzięki dodatkowym środkom, jakie miasto miało otrzymać z budżetów samorządu regionalnego oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Oferty złożone w postępowaniu przewyższyły budżet o ok. 11 mln zł. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże będzie wsparcie, jakie ostatecznie trafi do lokalnego budżetu, a więc również czy wystarczy ono, by pokryć deficyt.

Obecnie podanie dokładnej kwoty wsparcia jest niemożliwe

– Żaden z członków Zarządu Województwa Łódzkiego nie deklarował konkretnej kwoty pomocy finansowej w realizacji projektu dotyczącego tramwaju do Zgierza. Na tym etapie byłoby to niemożliwe – stwierdza bowiem jednoznacznie Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w krótkim komunikacie przysłanym nam przez Wydział Komunikacji Społecznej. Samorząd regionalny podkreśla jednocześnie, że od początku sprawowania swojej funkcji marszałek województwa Grzegorz Schreiber deklaruje chęć pomocy w realizacji przedsięwzięć dotyczących transportu niskoemisyjnego w całej aglomeracji.

– Nic się w tej sprawie nie zmieniło – dodają służby prasowe UMWŁ. Nie wskazały jednocześnie żadnych konkretnych informacji dotyczących projektu tramwajowego Zgierza. Trudno więc w tej chwili jednoznacznie stwierdzić, czy przetarg uda się rozstrzygnąć, a wcześniejsze deklaracje zgierskiego samorządu wydają się nieco przedwczesne.

Co dalej z linią 46?

Ruch na linii nr 45 został zawieszony w lutym 2018 r. Od tamtego czasu obsługę podróżnych przejęły autobusy zastępcze. Jeżdżą one jednak istotnie rzadziej niż wcześniej tramwaj (co pół godziny zamiast co 24 minuty). Docierają też jedynie do granicy Łodzi, gdzie trzeba przesiąść się do tramwajów miejskich.

Wciąż niewyjaśniona jest także sprawa finansowania ewentualnego remontu linii 46 biegnącej przez Zgierz do Ozorkowa. Nadal nie osiągnięto w tej sprawie żadnego przełomu, a zainteresowanie polityczne trasą wydaje się systematycznie maleć.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Województwo i rząd ratują przetarg tramwajowy

Komunikacja

Zgierz: Województwo i rząd ratują przetarg tramwajowy

Kasper Fiszer 24 października 2019

Zgierz: Drobne roboty torowe na nieczynnym węźle Kurak

Komunikacja

Zgierz: Drobne roboty torowe na nieczynnym węźle Kurak

Kasper Fiszer 23 października 2019

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Komunikacja

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Witold Urbanowicz 26 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5