Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Działa tylko jeden ze zdemolowanych biletomatów

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-03-11 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Działa tylko jeden ze zdemolowanych biletomatów
fot. Kasper FiszerAutobus miejski w Zgierzu
W Zgierzu udało się naprawić na razie tylko jedno z dwóch zniszczonych przez wandali urządzeń do sprzedaży biletów. Miasto planuje jednak rozwijać sieć automatów i ustawić co najmniej trzy kolejne maszyny. Znamy już ich proponowane lokalizacje.

Pod koniec zeszłego roku Zgierz z dość dużą pompą zainaugurował eksploatację pierwszych w tym podłódzkim mieście biletomatów. Dwa urządzenia zostały nieodpłatnie przekazane do sąsiedniej miejscowości przez łódzkie MPK. Po ustawieniu w nowych lokalizacjach działały jednak tylko przez chwilę. Po dwóch tygodniach eksploatacji „jeżomaty”, jak nazwano w Zgierzu maszyny, zostały bowiem kompletnie zniszczone.

Różne trasy – różne taryfy

Władze Zgierza zapowiadały w grudniu zeszłego roku, że proces przywracania urządzeń do użytku będzie długi i skomplikowany. Przewidywania samorządu niestety okazały się w tym zakresie słuszne. Jeden z automatów – stojący niegdyś krótko przy ul. Fijałkowskiego, w rejonie przystanku kolejowego Zgierz Jaracza – do dziś nie wrócił na swoje miejsce.

Niedawno rozpoczęła się natomiast ponowna sprzedaż w drugim z automatów biletowych. – Został przywrócony jeden z biletomatów przy ul. Witkacego – potwierdza Anna Warda-Walczyk z Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. W urządzeniu można kupić zarówno bilety zgierskie, jak i łódzkie, co jest o tyle istotne, że w liniach zastępczych kursujących za tramwaje linii 45 i 46 także na terenie Zgierza należy kasować bilety Łódzkiego Lokalnego Transportu Zbiorowego. W autobusach linii 6 i 61 obowiązuje natomiast taryfa łamana – na części trasy obowiązują bilety zgierskie (emitowany jest także jednorazowy i okresowy Bilet Łódzko-Zgierski, który jest nieco tańszy niż dwa osobne bilety).

Trwają zapowiadane prace nad pozyskaniem kolejnych biletomatów

Problemy z funkcjonowaniem dwóch pierwszych biletomatów nie powstrzymują władz Zgierza przed inwestycją w nowe, podobne maszyny. – Jesteśmy w trakcie prac mających na celu pozyskanie kolejnych biletomatów w ramach nowego projektu – potwierdziła przedstawicielka MUK. Na stronie internetowej organizatora przewozów podano już planowaną lokalizację trzech automatów.

Miałyby one stanąć w okolicy miejskiego targowiska, przy ul. Długiej oraz na pl. Kilińskiego. Ostatni z wymienionych punktów to jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. Kończy się tam trasa nieczynnej linii tramwajowej 45 z Łodzi, na której ruch ma zostać przywrócony do końca 2021 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Kolejne utrudnienia w komunikacji z Łodzią

Komunikacja

Zgierz: Kolejne utrudnienia w komunikacji z Łodzią

Kasper Fiszer 18 listopada 2018

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Komunikacja

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Kasper Fiszer 07 listopada 2018

Zgierz: Pojawiły się dwa kolejne autobusy gazowe

Komunikacja

Zgierz: Pojawiły się dwa kolejne autobusy gazowe

Kasper Fiszer 30 maja 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5