Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Do Łodzi wciąż z przesiadką przy granicy miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-04-15 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Do Łodzi wciąż z przesiadką przy granicy miasta
fot. Kasper FiszerAutobus linii Z45 (archiwum)
Autobus zastępczy uruchomiony w zamian za bezpośrednie połączenie tramwajowe ze Zgierza do centrum Łodzi kończy bieg na peryferyjnym osiedlu Radogoszcz. Tam trzeba przesiąść się na inny środek transportu jadący w stronę Śródmieścia. Sytuacja ta nie ulegnie w najbliższym czasie zmianie.

Wraz z początkiem marca przewozy na linii autobusowej Z45 łączącej Łódź ze zgierskim pl. Kilińskiego przejął podwykonawca MPK-Łódź, firma BP Tour. Zmiana ta dla pasażerów była jednak praktycznie niezauważalna. Wozy należące do prywatnej spółki są wyposażone bardzo podobnie do tych, które kursowały do Zgierza wcześniej, są także pomalowane w podobne barwy.

Nie ma planów zmiany trasy Z45

Wciąż aktualny jest więc jeden z najważniejszych problemów zgierzan dojeżdżających do Łodzi: konieczność dodatkowej przesiadki, co utrudnia podróż zwłaszcza w drodze do Zgierza. O ile miejskie tramwaje kursują z relatywnie wysokimi częstotliwościami, o tyle zastępczy autobus, do którego trzeba wsiąść na pograniczu Łodzi i Zgierza, jeździ tylko raz na pół godziny (naprzemiennie z kursującą w takim samym 30-minutowym takcie linią Z46 do Ozorkowa, która obsługuje inne części Zgierza). Najprawdopodobniej do czasu wznowienia kursów zawieszonej linii tramwaju podmiejskiego sytuacja ta nie ulegnie poprawie.

Choć czytelnicy zwracają nam uwagę na tę uciążliwość od początku organizacji ruchu po wstrzymaniu przewozów na zdegradowanym torowisku w 2018 r., nie ma bowiem obecnie planów wydłużenia linii zastępczej w kierunku łódzkiego Śródmieścia. Potwierdził to w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Komunikacja w Zgierzu z ograniczeniami

Nowe problemy komunikacyjne czekają zaś na pasażerów przemieszczających się po samym Zgierzu. Podobnie jak inne miasta regionu łódzkiego, Zgierz wprowadził bowiem ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Cięcia dotyczą rozkładów jazdy pięciu linii. Siedem kolejnych – w tym prowadzące do Łodzi 6 i 61 – kursują jednak według standardowego grafiku.

Zgierz udostępnił przy tym, tak samo jak Łódź, możliwość zawieszenia biegu ważności biletów okresowych. Mieszkańcy miasta, którzy obecnie pracują zdalnie lub nie uczęszczają do szkół czy na uczelnie, mogą złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem strony internetowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Dalszy ciąg zmian rozkładów jazdy

Komunikacja

Łódź: Dalszy ciąg zmian rozkładów jazdy

Roman Czubiński 02 kwietnia 2020

Łódź: Ułatwienia dla pasażerów na Gdańskiej

Komunikacja

Łódź: Ułatwienia dla pasażerów na Gdańskiej

Roman Czubiński 02 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5