Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-26 15:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie
fot. GSV
Zgierz otworzył oferty w przetargu – prowadzonym w formule projektuj i buduj –na przebudowę trasy tramwajowej od granicy Łodzi do węzła Kurak, czyli na wspólnym odcinku linii 45 i 46. Wpłynęły tylko dwie oferty, które znacząco odbiegają od założonego kosztorysu. Ruch tramwajowy do Zgierza pozostaje wstrzymany od zeszłego roku.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od granicy miasta Łodzi (rejonu pętli Helenówek) do węzła rozjazdowego Kurak (skrzyżowanie Łódzkiej i 1 Maja). Inwestycja jest prowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj. Trasa ma zostać przebudowane w całości na odcinku ok. 2 km. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (26 września) minął termin składania ofert. Wystartowały tylko dwie firmy. Konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy oraz MPK-Łódź zaproponowało wykonanie prac za 21,515 mln zł z gwarancją wydłużoną o pięć lat, natomiast KZN Rail – za 23,862 mln zł z gwarancją wydłużoną o rok. Obie oferty znacząco odbiegają od założonego budżetu, określonego na kwotę 10,170 mln zł.

Pierwotnie zakładano, że prace zostaną wykonane do końca września 2020 r. Jednak tak wysokie ceny jest dużym wyzwaniem dla samorządu, który dysponuje niewielkim budżetem. Z podobnym problemem zmierzały się Pabianice, choć ostatecznie – z pomocą marszałka województwa – udało się znaleźć dodatkowe środki, dzięki czemu niedawno została podpisana umowa na remont trasy tramwajowej do Łodzi.

Ruch tramwajowy do Zgierza i Ozorkowa pozostaje wstrzymany od I kwartału 2018 r. Miasto przygotowuje się też do prac na odcinku od Kuraka do pl. Kilińskiego. Dopiero ich wykonanie umożliwi wznowienie ruchu na linii 45.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Komunikacja

Łódź: MPK szuka podwykonawcy – nie tylko na linie zastępcze

Kasper Fiszer 24 września 2019

Zgierz: Trwa przetarg na przebudowę trasy tramwajowej

Przestrzeń

Zgierz: Trwa przetarg na przebudowę trasy tramwajowej

Witold Urbanowicz 06 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5