Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Biletomaty zdewastowane. Działały dwa tygodnie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-13 10:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Biletomaty zdewastowane. Działały dwa tygodnie
fot. Kasper FiszerJeden z nowych automatów ma stanąć na pl. Kilińskiego
Nie działa już ani jeden z dwóch zainstalowanych niedawno zgierskich biletomatów stacjonarnych. Urządzenia zostały zdewastowane, a ich naprawa jest skomplikowana. Nie wiadomo więc na razie, kiedy uda się przywrócić je do pracy.

W listopadzie informowaliśmy na naszych łamach o rozpoczęciu funkcjonowania dwóch pierwszych biletomatów w Zgierzu. Maszyny trafiły tam z nieodległej Łodzi i sprzedawały zarówno bilety lokalne, jak i łódzkie (ważne m.in. w komunikacji zastępczej za zawieszone linie tramwajowe 45 i 46). Miejscy urzędnicy nazwali urządzenia sympatycznym słowem „jeżomaty” i zapewniali, że wkrótce będzie ich więcej.

Naprawa będzie długa i skomplikowana

Ambitne plany rozbudowy sieci sprzedaży dotyczyły nawet wprowadzenia możliwości zakupu biletu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wszystkie zamierzenia trzeba jednak odłożyć na później: ani jeden automat biletowy nie jest obecnie czynny. Obydwa urządzenia bardzo szybko zniknęły też ze swoich pierwotnych lokalizacji.

– Pierwsze zgierskie biletomaty stacjonarne zostały zdewastowane dwa tygodnie po ich zainstalowaniu – tłumaczy Anna Warda-Walczyk z Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. Nie wiadomo na razie, kiedy „jeżomaty” wrócą na swoje miejsca. – Naprawa takiego urządzenia to bardzo długi i skomplikowany proces. W związku z powyższym biletomaty nie będą działać do odwołania – zapowiada nasza rozmówczyni.

Oprócz dwóch naprawianych będą trzy nowe automaty

Nie zmienia to jednak planów rozszerzenia sieci sprzedaży o nowe urządzenia. – W przyszłości planuje się posadowienie kolejnych trzech biletomatów stacjonarnych w pobliżu przystanków autobusowych na placu Targowym, placu Kilińskiego i przy ul. Długiej (Dołek) – zapowiada przedstawicielka MUK. Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski zapowiedział także wcześniej rozpoczęcie starań o pozyskanie automatów mobilnych, które zostałyby zamontowane w autobusach zgierskiej komunikacji miejskiej.

Wandalizm pozostaje dużym problemem dla organizatorów komunikacji z aglomeracji łódzkiej. Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o uszkodzeniach płyt w tunelu pod peronem przystanku kolejowego Łódź Niciarniana, wcześniej .– o zdewastowanej windzie prowadzącej na peron kolejowy na Dąbrowie. Na tramwajowych liniach podmiejskich zdarzały się natomiast kradzieże elementów sieci trakcyjnej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Kolejne utrudnienia w komunikacji z Łodzią

Komunikacja

Zgierz: Kolejne utrudnienia w komunikacji z Łodzią

Kasper Fiszer 18 listopada 2018

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Komunikacja

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Kasper Fiszer 07 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5