Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zduńska Wola też chce wydzierżawić autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-05-04 13:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zduńska Wola też chce wydzierżawić autobusy
MPK Zduńska Wolafot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Zduńskiej Woli ogłosiło przetarg na dziesięcioletnią dzierżawę sześciu niskowejściowych autobusów miejskich o długości co najmniej 10,5 m. Na oferty przewoźnik czeka do 30 maja.

Dla MPK w Zduńskiej Woli, które 10 linii obsługuje 30 autobusami, często dość wiekowymi, to duże zamówienie. Chodzi o pojazdy fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane w 2015 lub 2016 r., które zostaną przewoźnikowi wydzierżawione na 120 miesięcy.

Po Zduńskiej Woli mają jeździć autobusy minimum 10,5 metrowe, które będą posiadały niską podłogę od początku pojazdu do końca drugich drzwi (drzwi ma być troje, w układzie 2–2–1). Muszą pomieścić co najmniej 90 pasażerów z czego 30 na miejscach siedzących. Zamawiający życzy sobie jednoczęściowej szyby przedniej. Pojazdy muszą być objęte dwuletnią gwarancją na całość, bez limitu kilometrów, trzyletnią na pokrywę lakierniczą i dwunastoletnią na perforację nadwozia i konstrukcję pojazdu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu podstawowej gwarancji do 5 lat.

Od oferentów nie wymaga się doświadczenia w postaci dokonanych wcześniej dostaw. Muszą jedynie zadeklarować, że są w stanie zrealizować zamówienie.

Kryteria oceny ofert są dwa. Cena stanowi 95 proc. wagi oceny. Pozostałe punkty można otrzymać za wielkość zużycia energii przez pojazd podczas całego cyklu użytkowania, przy czym MPK zakłada, że każdy z autobusów przejedzie 800 tys. km. Do obliczenia zużycia energii konieczne jest wykonanie testu SORT2. Oferty, w których zużycie energii będzie wyższe niż 864 MJ na 100 km zostaną odrzucone.

Zwycięzca przetargu będzie miał 5 miesięcy na realizację dostaw. Okres dziesięcioletniej dzierżawy będzie liczony od momentu odbioru pojazdów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków po raz kolejny kupuje 15 autobusów MIDI

Komunikacja

Kraków po raz kolejny kupuje 15 autobusów MIDI

Jakub Dybalski 02 maja 2016

PKM Katowice kupuje 30 autobusów

Komunikacja

PKM Katowice kupuje 30 autobusów

Jakub Dybalski 02 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5