Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zduńska Wola: Jesienne ograniczenia rozkładu PKS

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-12-11 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zduńska Wola: Jesienne ograniczenia rozkładu PKS
fot. Kasper FiszerDworzec PKS Zduńska Wola w Łasku
Jesienią PKS Zduńska Wola wprowadził kolejne ograniczenia w swoim i tak okrojonym rozkładzie jazdy. Tłumaczy je niską frekwencją w wybranych kursach. Mimo rozwoju siatki połączeń wojewódzkich mieszkańcy niektórych miejscowości regionu nadal odczuwają pogarszanie się oferty transportu zbiorowego.

Uruchamianie dotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego regularnych linii autobusowych nie kończy problemów pasażerów komunikacji oferowanej przez przedsiębiorstwa PKS z regionu łódzkiego. 1 września otwarta została sieć 29 połączeń „marszałkowskich”. Równolegle jednak cięcia w swoim rozkładzie przeprowadziło Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Zduńska Wola.

Ograniczenia wprowadzane są regularnie

Przewoźnik tłumaczy na stronie internetowej swój ruch niską frekwencją w odwołanych rejsach. Z rozkładu jazdy wypadły początkowo tylko połączenia relacji Zduńska Wola – Widawa. Po kolejnych dwóch tygodniach spółka ograniczyła jednak swoją działalność po raz kolejny. Coęcia wprowadzono na liniach Zduńska Wola – Janiszewice – Szadek oraz Zduńska Wola – Łask (linia „S”). Częściowo przywrócono natomiast ofertę połączeń do Widawy.

Wszystkie kursy są „zawieszone do odwólania”, a nie całkowicie zlikwidowane. Tym razem ograniczenia były relatywnie niewielkie, ale duże cięcia w rozkładzie jazdy przeprowadzono kilka miesięcy wcześniej – w kwietniu. Przewoźnik zrezygnował wówczas z obsługi m.in. niektórych kursów na linii do Łodzi. Jak opisywaliśmy już na naszych łamach, redukcje wprowadzane są z dużą regularnością, mniej więcej co kwartał.

Wciąż działa placówka w Łasku

Zduńskowolski PKS nie odniósł się do naszych pytań o kondycję finansową spółki po przeprowadzeniu ograniczeń i o ryzyko konieczności przeprowadzenia dalszych cięć. Przewoźnik wciąż działa jednak relatywnie prężnie. Nadal utrzymuje także swoją placówkę terenową w Łasku.

Działalność spółki jest rozległa zwłaszcza na tle głównego niegdyś przewoźnika regionu, PKS Łódź. Ten oferuje już swoim klientom jedynie pojedyncze kursy na kilku liniach, w tym z Łodzi przez Łask i Zduńską Wolę do Wielunia. Jedyna para połączeń w tej relacji obsługiwana jest obecnie mikrobusem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzgów bliżej zakupu tramwaju

Przestrzeń

Rzgów bliżej zakupu tramwaju

Włodzimierz Kupisz 07 grudnia 2019

PKS Zduńska Wola zawiesza szereg połączeń regionalnych

Komunikacja

PKS Zduńska Wola zawiesza szereg połączeń regionalnych

Kasper Fiszer 25 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5