Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

ZDM Warszawa z kolejnymi uzgodnieniami ws. pasów w rejonie Ronda Dmowskiego. Prace w tym roku?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-02 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDM Warszawa z kolejnymi uzgodnieniami ws. pasów w rejonie Ronda Dmowskiego. Prace w tym roku?
fot. UM Warszawa
Trwa projektowanie zapowiadanych od 2014 r. pasów w rejonie ronda Dmowskiego. ZDM poinformował właśnie o otrzymaniu uzgodnienia od Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, który skupia wszystkich gestorów sieci podziemnych. – Nastawiamy się na realizację prac budowlanych latem – jest to całkowicie realny scenariusz – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zgodnie z procedowanym projektem naziemne przejścia dla pieszych mają powstać w pewnym oddaleniu od samego ronda u zbiegu Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej, po zewnętrznej stronie przystanków tramwajowych. I tak pasy powstaną na wysokości ulic Widok, Poznańskiej, Nowogrodzkiej i Parkingowej. Obecne przejście podziemne, które stanowi też wygodne dojście do metra, pozostanie. Pojawią się tez przejazdy rowerowe, a wysepki tramwajowe zostaną nieco poszerzone.

Wyznaczenie pasów zapowiadanych od 2014 r. ciągle jednak przesuwa się w czasie. Projekt przejść został wreszcie zatwierdzony w zeszłym roku, a teraz ZDM otrzymał tzw. uzgodnienie ZUD od Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, który skupia wszystkich gestorów sieci podziemnych. – Mamy więc już za sobą jeden z trudniejszych etapów przygotowywania inwestycji - wskazują drogowcy. Decyzja ta, jak informują drogowcy, wyznacza odległości między projektowanymi obiektami (np. zjazdami czy sieciami) oraz w stosunku do granic działek i innych obiektów. Pozwala też na przygotowanie projektów przebiegu sieci wodnej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej pod przyszłe prace budowlane.

Dalsze prace projektowe mają potrwać do kwietnia. – Nastawiamy się na realizację prac budowlanych latem – jest to całkowicie realny scenariusz – informują drogowcy.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5