Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

ZDG TOR przygotowuje plan mobilności dla trzech powiatów Opolszczyzny

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2016-03-07 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDG TOR przygotowuje plan mobilności dla trzech powiatów Opolszczyzny
fot. Mareksilarski, lic. CC BY 2.5Kluczbork
Zespół Doradców Gospodarczych TOR przygotowuje Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Obszaru Funkcjonalnego Kluczbork-Namysłów-Olesno. W tym tygodniu odbędzie się pierwsza tura konsultacji społecznych tego dokumentu.

Plan mobilności ma na celu zdefiniowanie problemów i potrzeb transportowych mieszkańców danego obszaru, a następnie przedstawienie propozycji działań, które mają na celu doprowadzić do zmiany zachowań komunikacyjnych mieszkańców. Istotnym zadaniem planów mobilności jest wskazanie alternatywy dla transportu samochodowego. Biorąc pod uwagę zwiększającą się modę na zdrowy styl życia czy też dużą dbałość Unii Europejskiej o ochronę środowiska – w planach mobilności kładzie się jednak nacisk nie tylko na rozwój ekologicznych gałęzi transportu publicznego (czyli przede wszystkim kolei), ale również bardzo silnie akcentuje się konieczność rozwoju dróg rowerowych czy budowy nowych i poprawy stanu istniejących chodników.

Bardzo ważne przy tworzeniu planów mobilności jest szerokie uczestnictwo mieszkańców w przygotowaniu dokumentu. W planie mobilności, który przygotowuje Zespół Doradców Gospodarczych TOR, zaplanowano w sumie aż 35 spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami. Trzy pierwsze obędą się już w tym tygodniu w Kluczborku, Namysłowie i Olesnie (plan mobilności obejmuje cały obszar trzech powiatów: kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego).

9 marca o godz. 16 zaplanowane zostało spotkanie w Namysłowie (sala konferencyjna Starostwa Powiatowego, Plac Wolności 12a). 10 marca o godz. 16 odbędzie się spotkanie w Olesnie (w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. Pieloka 21, sala nr 117). 11 marca o godz. 16 pierwsze spotkanie konsultacyjne zaplanowano w Kluczborku (sala konferencyjna Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego, ul. Katowicka 1).

Będą to spotkania „zapoznawcze”, podczas których mieszkańcy dowiedzą się przede wszystkim, jakie zagadnienia będą wchodzić w skład planu mobilności i jakich sugestii przede wszystkim będziemy w związku z tym oczekiwać od mieszkańców. W późniejszym okresie odbędzie się kolejna tura spotkań, tym razem w każdej z 16 gmin objętych planem mobilności, podczas których przedstawiciele ZDG TOR szczegółowo będą omawiać z mieszkańcami problemy komunikacyjne ich najbliższej okolicy.

W najbliższym czasie zostanie również udostępniona ankieta, za pośrednictwem której mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje postulaty komunikacyjne. Zebrane tą drogą opinie będą odgrywały kluczową rolę w tworzeniu planu mobilności.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Instytut Metropolitalny o raporcie Deloitte’a: Ospy nie uleczy makijaż

Komunikacja

Instytut Metropolitalny o raporcie Deloitte’a: Ospy nie uleczy makijaż

Tomasz Sokołów, Instytut Metropolitalny 15 marca 2016

Akcja w Gdyni. Odprowadź dziecko zamiast podwozić

Przestrzeń

Akcja w Gdyni. Odprowadź dziecko zamiast podwozić

Justyna Urbaniak 27 stycznia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5