Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

ZDG TOR podpisał umowę z Kijowem

Dalej Wstecz
Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2014-10-29 15:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDG TOR podpisał umowę z Kijowem
ZDG TOR
ZDG TOR i miasto Kijów podpisały umowę w zakresie pozyskiwania inwestycji w obszarze transportu publicznego i infrastruktury transportowej, systemów IT oraz usług doradczych. Władze Kijowa, przy pomocy ZDG TOR, mogą ubiegać się o 150 mln euro z Unii Europejskiej na modernizację transportu miejskiego.

ZDG TOR i Kijów podpisały umowę 29 października w siedzibie Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. W spotkaniu wzięli udział Siergiej Meisel, dyrektor generalny Kievpasstrans (organizator i operator transportu miejskiego w Kijowie, ukraińskiego odpowiednika ZTM) oraz Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, a także przedstawiciele Metra Warszawskiego, Tramwajów Warszawskich, Miejskich Zakładów Autobusowych oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

Podczas wizyty doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie współpracy między ZTM, a Kievpasstrans. Jednocześnie odbyło się także spotkanie z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem, podczas którego partnerzy z Kijowa zaproponowali stałą kooperację w obszarze miejskiej komunikacji zbiorowej z ZDG TOR i Warszawą.

Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR zadeklarował zaangażowanie we współpracę ze stroną ukraińską. – TOR zdecydował się na współpracę z Ukrainą, zarówno pod względem rozbudowy i modernizacji infrastruktury transportu publicznego, ale także dostawy taboru szynowego i miejskiego – powiedział wiceprezes ZDG TOR.

Aktualna deklarowana przez UE pomoc dla Ukrainy to 23 mld dol. W ramach tej puli Polska zgłasza cztery propozycje programów pomocowych. Jednym z nich jest właśnie program dla Kijowa, który będzie wart 150 mln euro. Dotyczy on modernizacji transportu zbiorowego pod hasłem "inteligentne i bezpieczne miasto".

– Kijów przedstawił konkretną listę niezbędnych inwestycji. Znajdziemy na niej m. in. modernizację zużytej w 98 procentach infrastruktury tramwajowej, dostawę taboru, systemy sterowania i informacji pasażerskiej dla metra. Powstanie również master plan dla transportu publicznego w Kijowie – powiedział Adrian Furgalski.

Podobny program dla kolei, w którym również uczestniczy ZDG TOR, ma wartość 250 mln euro i obejmie tabor kolejowy oraz naprawę i elektryfikację torów. To drugi z czterech wspomnianych "polskich" projektów, którym również zajmą się nasze firmy. Program ma wsparcie zarówno Ministerstwa Gospodarki, jak i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Powstaje też pod nadzorem instytucji unijnych.

Siergiej Meisel, dyrektor generalny Kievpasstrans zaznaczył wysokie znaczenie współpracy Ukrainy z ZDG TOR. – TOR jest pomostem pomiędzy Ukrainą i Polską, pomoże nie tylko w uzyskaniu kredytów od polskich producentów, ale także wesprze przy wypracowywaniu systemów IT. Chcemy tak pracować, aby firma TOR była pośrednikiem i pomagała nam w rozmowach we wszystkich inicjatywach – mówił.

– Ważna jest dla nas także współpraca z Warszawą – stolica Polski ma bardzo zbliżony model transportu do tego w Kijowie. Chcielibyśmy przejąć doświadczenie Warszawy oraz podzielić się również swoim doświadczeniem – dodał Siergiej Meisel.

Satysfakcji z podpisanej umowy nie krył również Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. – Bardzo się cieszę, że mogę złożyć podpis pod listem intencyjnym. Gwarantujemy wysoką jakość współpracy. Ta nauka może przydać się obu stronom i będziemy chcieli dać cos od siebie, ale nie ukrywam, że sporo dobrego doświadczenia chcielibyśmy przejąć od was – podkreślał podczas spotkania dyrektor ZTM.

W czwartek 30 października ukraińscy goście wezmą udział w organizowanym przez ZDG TOR III Kongresie Transportu Publicznego, który odbywa się w Bydgoszczy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Teksas, kraina gdzie autobusem się nie jeździ

Komunikacja

Teksas, kraina gdzie autobusem się nie jeździ

Jakub Dybalski 14 października 2014

Kongres Kolejowy: Ile kolei w państwie, ile państwa w kolei?

Prawo & Finanse

Kongres Kolejowy: Ile kolei w państwie, ile państwa w kolei?

Michał Grobelny 09 października 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5