Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ZDG TOR opracuje plan transportowy dla Nysy i Otmuchowa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-06-18 11:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDG TOR opracuje plan transportowy dla Nysy i Otmuchowa
fot. Robert A. Mason, lic. CC BY 3.0rynek w Nysie
Zespól Doradców Gospodarczych Tor wygrał przetarg na opracowanie projektu planu zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze gmin Nysa i Otmuchów. Urząd Miejski w Nysie wybrał ofertę najkorzystniejsza jeśli chodzi o cenę.

Plan transportowy to dokument, którego uchwalenie jest ustawowym obowiązkiem dla organizatorów transportu. Dotyczy województw, powiatów powyżej 80 tys. mieszkańców i gmin powyżej 50 tys. mieszkańców. To dokument, w którym samorządy opisują charakter transportu publicznego na zarządzanym przez siebie terenie, jego szanse i zagrożenia, a także plany rozwoju w najbliższych latach. Plan ma być podstawą ewentualnych zmian w organizacji komunikacji.

ZDG TOR opracuje plan transportowy dla Nysy. Jego oferta okazała się lepsza od tych zaproponowanych przez Blue Ocean Buisness Consulting i firmę TRAKO. ZDG TOR ma doświadczenie w tego typu projektach. Niedawno opracował plan transportowy dla Inowrocławia.

Nysa to zresztą pod względem transportowym bardzo ciekawa gmina. Powiat nyski był jednym z pierwszych w Polsce, który w zeszłym roku opracował plan transportowy. Sama gmina zasłynęła tym, że jako jedna z pierwszych wprowadziła bezpłatną komunikację, ale na specyficznych warunkach. Za darmo autobusami w Nysie jeżdżą… kierowcy samochodów, którzy kontrolerowi pokażą prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Władze miasta wyjaśniają, że to sposób na ograniczenie ruchu samochodowego w mieście.

Po Nysie i Otmuchowie jeździ dziś 5 linii autobusowych, przy czym większość z nich kursuje w kilku wariantach (w sumie jest 11 tras).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Inowrocław. Jak poprawić jakość komunikacji miejskiej

Komunikacja

Inowrocław. Jak poprawić jakość komunikacji miejskiej

Paweł Rydzyński 02 maja 2014

W Nowem komunikację miejską zaprojektowali… gimnazjaliści

Komunikacja

W Nowem komunikację miejską zaprojektowali… gimnazjaliści

Jakub Dybalski 10 lutego 2014

Polityka transportowa wymaga porozumień pomiędzy samorządami

Prawo & Finanse

Polityka transportowa wymaga porozumień pomiędzy samorządami

Mateusz Janik 13 października 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5