Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ZDG TOR na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Dalej Wstecz
Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2015-09-02 17:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDG TOR na Forum Ekonomicznym w Krynicy
fot. Forum Ekonomiczne
Organizowane co roku we wrześniu Forum Ekonomiczne zyskało przez ponad 20 lat dobrą renomę i każdego roku goszczą na nim eksperci, liderzy polityki i biznesu z całego świata. W bieżącym roku odbędzie się ono w dniach 8-10 września. W tym czasie z. d. g. TOR przeprowadzi w Krynicy-Zdrój dwa panele dyskusyjne o tematyce kolejowej i transportu publicznego.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój jest organizowane od ponad 20 lat. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 3 tys. gości z 60 krajów. Co roku forum organizowane jest na początku września. W 2015 odbędzie się ono w dniach 8-10 września. Celem imprezy jest nie tylko prezentowanie ofert oraz szykanie możliwości współpracy ale również rozmowa najwyższej klasy teoretyków i praktyków biznesu.

W czasie forum odbędzie się 6 sesji plenarnych i ponad 180 paneli dyskusyjnych z czego dwa będą organizowane przez ZDG TOR. Goście tych paneli pochodzą z całego świata i są przedstawicielami dużych firm oraz organizacji państwowych. ZDG TOR podejmie w Krynicy-Zdrój tematykę kolejową oraz transportu publicznego.

Tematyka kolejowa

Tematem pierwszego z nich będą polskie inwestycje infrastrukturalne w kontekście międzynarodowych projektów transportowych. Podczas panelu zaprezentowane zostaną zmiany zachodzące na polskiej kolei w kontekście globalnym. Rozwój transportu i ciągle rosnące przewozy z Azji do Europy zachęcają do szukania nowych rozwiązań. Beneficjentem może być Polska kolej. PKP Cargo wychodzi na nowe rynki, ale konkurencja jest spora. Należą do niej m. in. inni przewoźnicy, a zwłaszcza spedytorzy morscy. W Polsce brakuje jeszcze infrastruktury, ale są pieniądze na niezbędne inwestycje.

Moderatorem panelu, który odbędzie się 8 września o godzinie 16:00 będzie Łukasz Malinowski, redaktor naczelny pisma i portalu „Rynek Kolejowy“. Udział w nim wezmą m. in. Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Adam Purwin, prezes zarządu, PKP Cargo, Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu, ZDG TOR, Sławomir Żałobka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Maciej Brzozowski, dyrektor przedstawicielstwa Portu Hamburg w Polsce. Komentatorem będzie Sergej Panczenko, dyrektor departamentu Ministerstwa Transportu i Komunikacji na Białorusi.

Panel transportu publicznego


Drugi panel organizowany przez ZDG TOR odbędzie się 9 września o godzinie 13:00 i podejmie tematykę przestrzeni miejskiej i udziału w niej transportu zbiorowego. Debata będzie się koncentrowała na pokazaniu jak inwestycje w komunikację i transport przekładają się na wartość przestrzeni miejskiej, w kontekście trendu rezygnacji z samochodu, ograniczania dostępu samochodów do centrum miast, walki ze smogiem, przesiadania się ludzi na rowery, rosnącym wykorzystaniem transportu szynowego (kolej, tramwaj, metro) oraz innych rozwiązań jak np. metrobus.

Tutaj moderator będzie Jakub Klimkiewicz, członek zarządu ZDG TOR. Panelistami będą Emilio D'Alessio, prezes honorowy Coordinamento Agende 21 Locali Italiane, Tomasz Szuba, prezes zarządu TINES Capital Group, Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdynia, Jarosław Bator, członek zarządu PKP, Jacek Bielecki, członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, Kacper Winiarczyk, dyrektor ds. operacyjnych Uber Poland oraz Ryszard Rębilas, prezes Kolei Małopolskich.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
40 mld zł na transport. Tylko jak je wydać?

Prawo & Finanse

40 mld zł na transport. Tylko jak je wydać?

Jakub Dybalski 23 lutego 2016

Janusz Zubrzycki członkiem zarządu ZDG TOR

Prawo & Finanse

Janusz Zubrzycki członkiem zarządu ZDG TOR

Redakcja 02 grudnia 2015

Szczurek: Mieszkańcy stawiają na mobilność

Mobilność

Szczurek: Mieszkańcy stawiają na mobilność

Jakub Madrjas 17 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5