Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zdanowska: Więcej miejsca dla pieszych na pl. Wolności. I kwartał do rewitalizacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-11-27 11:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zdanowska: Więcej miejsca dla pieszych na pl. Wolności. I kwartał do rewitalizacji
fot. Jarosław Klamka, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W Łodzi dużo myśli się o rewitalizacji przestrzeni publicznej. Powstał tutaj pierwszy w kraju woonerf, remont przeszła Piotrkowska, oś miasta. – To nie koniec. Plac Wolności jest kolejnym etapem rewitalizacji, która obejmie cały kwartał z Rynkiem Starym i Parkiem Śródmiejskim – zapowiada w rozmowie z portalem Transport-publiczny.pl Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Niedawno pisaliśmy o pierwszym woonerfie na ul. 6 Sierpnia. Jego wyznaczenie okazało się sukcesem. W mieście zapowiadane są już kolejne takie przestrzenie. Remont przeszła Piotkowska, która jest miejskim deptakiem. Działania te przynoszą efekty. – Widać to po liczbie osób, które przychodzą na Piotrkowską. Jest ona nie do porównania z tym, co było jeszcze przed remontem. Nie przypuszczałam – decydując się na ten remont i mając w perspektywie takie marzenie, że łodzianie zaczną wracać – że to tak szybko się stanie. Ulica jest w tej chwili powraca do życia. Powstają nowe sklepy – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Remont nie ograniczył się jednak tylko do wymiany nawierzchni i ustawienia nowych latarni. – Prawie 200 lokali kreatywnych przy Piotrkowskiej wynajęliśmy młodym, aktywnym ludziom, którzy mają pomysł i charyzmę, chcą zmienić coś w przestrzeni, swoim życiu i dla miasta – mówi Zdanowska.

Łódź nie zamierza poprzestawać na Piotrkowskiej. Remont nie objął Placu Wolności, który wieńczy Piotrkowską. – Plac Wolności jest kolejnym etapem rewitalizacji. Jest wpisany do I kwartału, który będziemy rewitalizować, już ze środków nowej perspektywy, łącznie z Rynkiem Starym i Parkiem Śródmiejskim – zapowiada prezydent Łodzi.

Co się zmieni? – Plac Wolności będzie kontynuacją Piotrkowskiej. Zdecydowanie więcej miejsca będzie dla pieszych, ruch będzie się odbywał tylko od strony ul. Nowomiejskiej, natomiast od Piotrkowskiej przestrzeń będzie placem – opisuje Hanna Zdanowska.

Prezydent Łodzi we wcześniej publikowanych na naszych łamach wypowiedziach podkreślała znaczenie przestrzeni publicznych. – Nadal w Polsce mamy mało przestrzeni publicznej śródmiejskiej. Nie przyzwyczailiśmy się do tych nowoczesnych rozwiązań. Powoli zaczynają wchodzić, ale bardzo szybko zyskują akceptację społeczną – przekonywała Zdanowska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowe centrum Warszawy – mniej samochodów i krawężników

Przestrzeń

Nowe centrum Warszawy – mniej samochodów i krawężników

Witold Urbanowicz 22 lipca 2014

Łódź: Woonerf na 6 Sierpnia nabiera kształtów

Przestrzeń

Łódź: Woonerf na 6 Sierpnia nabiera kształtów

Roman Czubiński 14 kwietnia 2014

Kopenhaga: Pół wieku deptaka

Przestrzeń

Kopenhaga: Pół wieku deptaka

Witold Urbanowicz 12 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5