Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zakopane. Ruszył przetarg na przebudowę placu w Kuźnicach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-02-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Zakopane. Ruszył przetarg na przebudowę placu w Kuźnicach
fot. UM Zakopane
Gmina Miasta Zakopane rozpisała przetarg na zaprojektowanie i przebudowanie placu w Kuźnicach. To ważny węzeł w mieście. Tu zaczyna się kilka uczęszczanych szlaków górskich i tu znajduje się dolna stacja kolei linowej na Kasprowy Wierch. Powstaną drogi rowerowe i tymczasowy dworzec dla busów.

Przebudowa placu w Kuźnicach jest elementem większego projektu, mającego na celu usprawnienie transportu między Dworcem PKP a Kuźnicami w Zakopanem wraz ze stworzeniem zintegrowanego centrum przesiadkowego przy Dolnej Stacji Kolejki Liniowej na Kasprowy Wierch. W 2017 r. władze miasta zabezpieczyły na ten cel ok. 60 mln zł, z kilku źródeł.

Już dziś plac w Kuźnicach jest jednym z najbardziej zatłoczonych miejsc w Zakopanem. W sezonie, poza rozrzuconymi tam dość chaotycznie sklepami i lokalami obsługującymi turystów, ciągnie się tam każdego dnia długa kolejka oczekujących na wjazd gondolą na Kasprowy Wierch. Tymczasem to granica Tatrzańskiego Parku Narodowego. W tym właśnie miejscu zbiegają się szlaki na Halę Kondratową, na Kasprowy Wierch i nieco dalej, na Halę Gąsienicową.

Przetarg jest szacowany na ok. 19,23 mln zł netto. W jego ramach zostanie przebudowany układ drogowy, zostaną zbudowane drogi rowerowe przedłużone do ciągu rowerowego, który budowano wzdłuż ul. Przewodników Tatrzańskich. W zakresie robót będą też niezbędne rozbiórki obiektów, budowli i urządzeń budowlanych kolidujących z realizowaną inwestycją, budowę obiektów małej architektury, dostawę i montaż oznakowań oraz urządzeń dla realizowanej inwestycji, budowę tymczasowego dworca komunikacji zbiorowej, czyli busów.

W przetargu najważniejszym kryterium będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za przedłużoną gwarancję na roboty budowlane (minimalna to 36 miesięcy). Oferty można składać do 20 marca.

Termin wykonania robót to 30 lipca 2021 r. W ciągu 45 dni od podpisania umowy wykonawca będzie musiał przedstawić koncepcję. Rok od podpisania umowy to czas na wykonanie prac projektowych, a lipiec 2021 r. to termin zakończenia prac budowlanych.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5