Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zakopane: Nie ma chętnych na węzeł w Kuźnicach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-29 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zakopane: Nie ma chętnych na węzeł w Kuźnicach
mat. UM Zakopane
Zakopane: Nie ma chętnych na węzeł w Kuźnicach
Zakopane: Nie ma chętnych na węzeł w Kuźnicach
Zakopane: Nie ma chętnych na węzeł w Kuźnicach
Przetarg Zakopanego na zaprojektowanie i przebudowanie placu w Kuźnicach kończy się fiaskiem. Nie wystartowała bowiem ani jedna firma. Miasto chciało tutaj stworzyć węzeł komunikacyjny z dworcem dla busów oraz drogami rowerowymi.

Przebudowa placu w Kuźnicach jest elementem większego projektu, mającego na celu usprawnienie transportu między Dworcem PKP a Kuźnicami w Zakopanem wraz ze stworzeniem zintegrowanego centrum przesiadkowego przy Dolnej Stacji Kolejki Liniowej na Kasprowy Wierch. W 2017 r. władze miasta zabezpieczyły na ten cel ok. 60 mln zł, z kilku źródeł.

Przetarg, szacowany na ok. 19,23 mln zł netto, zakładał przebudowę układu drogowego, budowę dróg rowerowych, połączonych z ul. Przewodników Tatrzańskich. W zakresie robót założono też niezbędne rozbiórki obiektów, budowli i urządzeń budowlanych kolidujących z realizowaną inwestycją, budowę obiektów małej architektury, dostawę i montaż oznakowań oraz urządzeń dla realizowanej inwestycji, budowę tymczasowego dworca komunikacji zbiorowej, czyli busów.

W piątek (29 marca) minął termin składania ofert. W postępowaniu nie było jednak chętnych. Realizacja węzła miała potrwać do końca lipca 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5