Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Zakopane nie kupi autobusów przez pandemię

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-24 16:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zakopane nie kupi autobusów przez pandemię
fot. UM Zakopane
Zakopane rezygnuje z leasingu dwóch nowych autobusów. Miasto, z powodu pandemii i zmianami w zakresie zadań realizowanych z samorządu, zrezygnowało z uruchamiania w 2021 r. nowej linii autobusowej, która miała być obsługiwana przez nowe pojazdy.

Kilka lat temu Zakopane uruchomiło własną komunikację miejską. Cztery Solarisy 8,9 LE obsługują dwie linie. To spora rewolucja, gdyż wcześniej komunikacja opierała się o prywatne busy. W przyszłym roku miała dołączyć kolejna miejska linia, na trasie Spyrkówka – Rejon Dworca – Kuźnica.

Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Tesko rozpisała przetarg na leasing operacyjny dwóch kolejnych autobusów – tym razem o długości 10-11 m. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris w konsorcjum z Millenium Leasing z ofertą na kwotę 2,696 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu, który określono na kwotę 2,552 mln zł brutto.

Ostatecznie zamawiający zrezygnował z zakupu pojazdów i unieważnił przetarg. Po otwarciu ofert prezes firmy Tesko wystosował pismo do właściciela – władz Zakopanego – o potwierdzenie aktualności przyjętego w wieloletniej prognozie finansowej zamiaru uruchomienia nowej linii autobusowej od 1 stycznia 2021 r.

Decyzja miasta była… negatywna. „W związku z ogłoszeniem stanu epidemii (…) i co się z tym wiąże, zmianami w zakresie realizowanych zadań przez gminę miasto Zakopane, organizator publicznego transportu zbiorowego podjął decyzję o wstrzymaniu zamiaru uruchomienia z dniem 1 stycznia 2021 r. nowej linii komunikacyjnej z przebiegiem trasy Spyrkówka – Rejon Dworca – Kuźnica” – poinfomował 20 kwietnia w lakonicznej odpowiedzi Tomasz Filar, zastępca burtmistrza

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zakopane z ofertą od Solarisa na kolejne autobusy

Komunikacja

Zakopane z ofertą od Solarisa na kolejne autobusy

Witold Urbanowicz 01 kwietnia 2020

Zakopane. Od lata ruszy regularny autobus na Słowację

Komunikacja

Zakopane. Od lata ruszy regularny autobus na Słowację

jd/inf. pras. 09 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5