Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zakopane kupuje autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-10-26 09:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zakopane kupuje autobusy
fot. Mgiganteus, lic. CC BY 2.5Zakopane
Miasto, w którym do tej pory komunikację zapewniali prywatni przewoźnicy, uruchamia własny transport publiczny. Zacznie w przyszłym roku od czterech niskopodłogowych autobusów klasy MIDI. Właśnie ogłoszono na nie przetarg.

Kto bywa w Zakopanem ten wie, że tamtejszy transport to głównie busy wożące turystów z okolic dworca do najważniejszych miejsc u podnóża Tatr. Samo Zakopane nie jest duże, ale przejście na piechotę między różnymi punktami może zabrać trochę czasu oraz sił, gdy czasem trzeba podejść dość mocno pod górę. Stąd pomysł na uruchomienie dwóch linii które, szczególnie poza sezonem, obsługiwałyby gorzej skomunikowane rejony miasta. Chodzi o trasy „pętla” Dworzec PKP – Olcza – Wojdyły – Dworzec PKP oraz Cyrla – Dworzec PKP – Krzeptówki – Dworzec PKP – Cyrla.

– Mamy świadomość, że musimy stworzyć komunikację lokalną, publiczną, która mogłaby obsłużyć ruch turystyczny i zapewnić mieszkańcom możliwość poruszania się tym transportem. Docelowo myślimy również o jednolitym systemie biletowym, bowiem łatwość i ekonomiczne uzasadnienie sprzyjają częstszemu korzystaniu z komunikacji publicznej, wszystko będzie odbywać się etapami – tłumaczył w sierpniu Wiktor Łukaszczyk, wiceburmistrz Zakopanego.

Zamawiającym autobusy jest Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa TESKO, która do tej pory zajmowała się przede wszystkim wywozem śmieci. Autobusy chce pozyskać na drodze leasingu operacyjnego. Na oferty czeka do 7 grudnia. Mają zostać dostarczone w dwóch transzach – dwa do 21 marca przyszłego roku (odbiór techniczny do 1 marca), a dwa kolejne do 19 sierpnia (odbiór do 1 sierpnia). Okres leasingu określono na 42 miesiące przy czym opłaty będą rozdzielone na 35 równych rat, z ostatnią stanowiącą 32 proc. wartości leasingu.

Autobusy muszą być fabrycznie nowe (wyprodukowane w 2016 r.), niskopodłogowe, klasy MIDI, co oznacza pojazdy 9- i 10-metrowe. Nie mogą być prototypami. Zamawiający określił, że „autobus powinien charakteryzować się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii projektowania, gwarantującymi wysoką jakość wykonania, niezawodność w okresie eksploatacji oraz niskie koszty eksploatacji”.

Wśród kryteriów oceny ofert najważniejszym (70 proc.) jest cena, a konkretnie całkowity koszt leasingu. 25 proc. wagi stanowią warunki techniczno–eksploatacyjne, a pozostałe 5 proc. punktów będzie można uzyskać za warunki gwarancji. Od oferentów wymagane jest doświadczenie. Muszą wylegitymować się przynajmniej jedną podobną dostawą, co najmniej dwóch autobusów o wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł, w okresie ostatnich trzech lat.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Police kupią cztery nowe autobusy. A być może jeszcze dwa kolejne

Prawo & Finanse

Police kupią cztery nowe autobusy. A być może jeszcze dwa kolejne

Jakub Dybalski 16 marca 2016

Jakie autobusy kupuje Zakopane? Pojemne, ciepłe, z biletomatem

Komunikacja

Jakie autobusy kupuje Zakopane? Pojemne, ciepłe, z biletomatem

Jakub Dybalski 09 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5