Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zakopane dostanie blisko 10 mln zł na dworzec. W listopadzie przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-10-18 11:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zakopane dostanie blisko 10 mln zł na dworzec. W listopadzie przetarg
mat. UM Zakopane
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił wyniki konkursu na środki unijne przyznawane z regionalnego programu operacyjnego. Zakopane otrzymało dotację w wysokości 9,7 mln złotych. Miasto ma już w całości zapewnione finansowanie na remont dworca.

– Dzięki decyzji zarządu Województwa, Zakopane ma już pełne środki na remont budynku dworca kolejowego. Jest to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych przedsięwzięć, nad którym pracujemy – mówi Burmistrza Miasta Zakopane Leszek Dorula.

W ramach projektu wyremontowany zostanie budynek dworca w części związanej z obsługą pasażerów, odnowiona zostanie brama wejściowa z neonem PKP Zakopane, a także powstanie trzypoziomowy parking Park & Ride, z kilkoma stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych oraz stojakami na rowery.

We wrześniu 2017 r. Zakopane otrzymało 5,2 mln złotych na modernizację budynków dworca z puli na ochronę i opiekę nad zabytkami. W ramach tego projektu przewidziane jest utworzenie w budynku dworca kolejowego nowoczesnej biblioteki multimedialnej, a w sąsiadującej dawnej przychodni – informacji turystycznej i przestrzeni dla Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Kolejne otrzymane właśnie dofinansowanie w wysokości 9,7 mln złotych z poddziałania infrastruktura dla obsługi podróżnych, umożliwi rozpoczęcie inwestycji. Jeszcze w listopadzie 2017 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na roboty
budowlane.

– Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie w kwocie 11,5 mln złotych na przebudowę placów przy budynkach dworca wraz z przebudową ronda Armii Krajowej i budową nowego połączenia drogowego od ulicy Szymony. Wniosek ten jest obecnie na końcowym etapie oceny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego – podkreśla Wiktor Łukaszczyk, zastępca burmistrza.

Od niedawna teren dworca jest w pełni własnością miasta. Półtora tygodnia temu PKP SA podpisało z miastem porozumienie, w myśl którego kolej przekazuje na rzecz Zakopanego dworzec kolejowy wraz z przyległym placem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Mszana Dolna: Dworzec do remontu

Przestrzeń

Mszana Dolna: Dworzec do remontu

Witold Urbanowicz 05 października 2017

Dworzec Tołkiny do remontu

Przestrzeń

Dworzec Tołkiny do remontu

Witold Urbanowicz 04 października 2017

PKP SA dalej walczą z przeciekami na Dworcu Centralnym

Przestrzeń

PKP SA dalej walczą z przeciekami na Dworcu Centralnym

Witold Urbanowicz 18 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5