Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zakopane: Centrum komunikacyjne przy dworcu po raz trzeci

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-14 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zakopane:  Centrum komunikacyjne przy dworcu po raz trzeci
mat. UM Zakopane
Zakopane ogłosiło kolejny już przetarg na projekt i budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu kolejowym. Poprzednio złożone oferty przekraczały możliwości finansowe miasta.

Przedmiotem zamówienia jest niezmiennie zaprojektowanie i wykonanie centrum komunikacyjnego w Zakopanem. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego. Na czas prac powstaną tymczasowe obiekty. Postępowanie nie obejmuje przebudowy dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Przewidziano budowę parkingu typu Park& Ride wraz z budynkiem usługowym. Przewidziano przebudowę i rozbudowę bramy wejściowej na perony od strony ronda Armii Krajowej, przebudowę fragmentów ulic Smrekowej i Szymony oraz ronda Armii Krajowej, a także realizację parkingu rowerowego.

Termin składania ofert mija 25 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz wydłużony okres gwarancji na wykonane roboty (40%). Zamówienie ma zostać wykonane do 31 marca 2021 r.

To już trzecie postępowanie na wykonanie prac. W pierwszym wpłynęły dwie oferty, z czego tańsza opiewała na 40,8 mln zł brutto przy budżecie wynoszącym 33,8 mln zł brutto. Zamawiający nie był w stanie zwiększyć środków na realizację zamówienia. W drugim przetargu wpłynęła jedna oferta i to droższa. Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe zaproponowało 41,7 mln zł przy zmniejszonym budżecie 29,5 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Visa: Opłata za przejechane przystanki najwygodniejsza kartą

Komunikacja

Visa: Opłata za przejechane przystanki najwygodniejsza kartą

Michał Szymajda 15 kwietnia 2019

Aglomeracja łódzka: 38 proc. emisji PM10 z transportu

Komunikacja

Aglomeracja łódzka: 38 proc. emisji PM10 z transportu

Kasper Fiszer 15 kwietnia 2019

Legionowo w końcu otworzyło centrum komunikacyjne [zdjęcia]

Przestrzeń

Legionowo w końcu otworzyło centrum komunikacyjne [zdjęcia]

inf. prasowa 12 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5