Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zachodniopomorskie: Koniec działalności przewozowej PKS Myślibórz

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-05-31 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zachodniopomorskie: Koniec działalności przewozowej PKS Myślibórz
fot. Kapitel, domena publicznaDworzec autobusowy w Myśliborzu
Od kilku miesięcy myśliborski PKS nie uruchamia już żadnych kursów. Nie wróciły one do rozkładu wraz z przywróceniem stacjonarnej nauki w szkołach. Najprawdopodobniej przewoźnik zakończył więc działalność na liniach regularnych.

Pandemia jest bardzo trudnym czasem dla szeregu spółek wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej. W tym czasie swoją działalność zakończył np. PKS Zduńska Wola. Do listy firm, które zaprzestały wozić pasażerów, należy dopisać niewielkie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Myślibórz mające swoją siedzibę w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, tuż przy granicy z województwem lubuskim.

Zastrzyk gotówki nie pomógł w zachowaniu przewozów


Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej spółki wstrzymała ona obsługę linii regularnych 9 października 2020 r. Firma nie odpowiedziała na nasze pytania, czy zamierza wznawiać kursy. Te nie pojawiły się jednak w rozkładzie jazdy po przywróceniu stacjonarnej nauki w szkołach wszystkich szczebli. Najprawdopodobniej mieszkańcy miejscowości obsługiwanych przez myśliborski PKS będą zatem musieli znaleźć stałe zastępstwo za odwołane połączenia.

Niewielka spółka skorzystała ze środków tzw. tarczy antykryzysowej przyznawanych przez Polski Fundusz Rozwoju. Pieniądze nie wystarczyły jednak do zachowania podstawowej dotychczas działalności przedsiębiorstwa. PKS otrzymał środki unijne na kapitał obrotowy. Miały one zapewnić przewoźnikowi płynność finansową w czasie pandemii koronawirusa. Z tego źródła spółka pozyskała prawie 2,3 mln zł.

Przewoźnik skupiał się na relacjach lokalnych

PKS Myślibórz specjalizował się przede wszystkim w obsłudze tras lokalnych. Oferował kursy m.in. na szeregu okrężnych linii Myślibórz – Myślibórz pozwalających dojechać do miasta z pobliskich wsi. Przewoźnik obsługiwał też połączenia do Dębna, Bralinka, Chojny i innych miast regionu. Wyróżnikiem firmy w zasadzie do końca jej działalności były tabliczki przystankowe z rozkładami jazdy pisanymi ręcznie – flamastrem.

Na naszych łamach regularnie monitorujemy sytuację spółek PKS z całej Polski. W ostatnim czasie pisaliśmy m.in. o znaczącej redukcji oferty PKS Łódź.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5