Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zachodniopomorskie: Do strefy przemysłowej w Gardnie także na rowerach

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-04-13 17:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UMWZ

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zachodniopomorskie: Do strefy przemysłowej w Gardnie także na rowerach
fot. UMWZ
Ponad 5 kilometrów ścieżki rowerowej powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 120 z Wełtynia do Gardna i znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy regionu będą mogli bezpiecznie i wygodnie dojechać do pracy nie tylko samochodem, ale również na dwóch kółkach. Projekt o wartości prawie 5 milionów zł w ponad 80 procentach zostanie sfinansowany ze środków unijnych.

Nowa droga dla rowerzystów powinna być gotowa do końca tego roku. Dokumentacja jest skompletowana. Finansowanie zapewnione. Wkrótce podpisanie umowy. Powstać ma ponad 5 kilometrów ścieżki o nawierzchni bitumicznej, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 120, od miejscowości Wełtyń do Gardna i znajdujących się tam zakładów produkcyjnych oraz magazynów (u zbiegu DW 120 i trasy S3 zlokalizowany jest Park Regionalny w Gryfinie, którego część stanowi podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). To ważne centrum przemysłowe w tej części województwa, miejsce pracy wielu mieszkańców gminy i powiatu gryfińskiego.

– Wygodny i bezpieczny dojazd to jeden z najważniejszych warunków funkcjonowania strefy przemysłowej. Chcemy, żeby Gardno było „blisko” nie tylko dla zmotoryzowanych. Rozbudowujemy infrastrukturę rowerową, która zapewni komfortową podróż do pracy mieszkańcom okolicznych miejscowości – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Odcinek do Wełtynia to pierwszy etap. Ścieżka planowana jest na całej trasie Gardno – Gryfino, co powinno zachęcić jeszcze więcej osób do korzystania z ekologicznych środków transportu – podkreśla marszałek województwa.

Oddanie do użytku drogi dla rowerzystów, odseparowanej od ruchu samochodowego, znacząco podniesie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. I zapewne zwiększy liczbę przemieszczających się na dwóch kołkach. Celem projektu jest właśnie spopularyzowanie przyjaznych środowisku środków transportu, ograniczenie emisji zanieczyszczeń (zaplanowano osiągnięcie wskaźnika rezultatu pn. „Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych” w wysokości 3 tony równoważnika CO2). Kiedy powstanie również odcinek Wełtyń – Gryfino, rowerzyści będą mogli bezpiecznie dotrzeć do znajdującego się tam centrum przesiadkowego. I dojazd do pracy planować w wariancie: pociąg + rower.

Wybudowanie 5,35 km ścieżki ma kosztować 4,765 mln zł. Dofinansowane unijne wynosi 3,846 ml zł. To ponad 80 procent kosztów kwalifikowanych. Realizacja rozpocznie się 31 kwietnia. Droga ma być gotowa do końca roku. O środki na inwestycję wnioskowała gmina Gryfino.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5