Partnerzy serwisu:
Mobilność

Zachodniopomorskie: 10 km dróg rowerowych za 7 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-04-18 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zachodniopomorskie: 10 km dróg rowerowych za 7 mln zł
fot.Zdjęcie ilustracyjne
W połowie października sieć Trasy Pojezierzy Zachodnich wzbogaci się o trzy nowe odcinki. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z ich wykonawcą. Najdłuższy fragment powstanie na zachód od Barlinka, a dwa pozostałe – w okolicy Choszczna.

Nowe odcinki TPZ wraz z już istniejącymi oraz budowanymi utworzą wygodne i bezpieczne połączenie granicy polsko-niemieckiej z terenem w głębi Pomorza Zachodniego. Jak informuje Urząd Marszałkowski, brakujące odcinki w rejonie Trzcińska-Zdroju, Myśliborza, Wapnicy w powiecie stargardzkim i Drawska Pomorskiego są w trakcie uzupełniania. Trwa też przebudowa dawnego mostu kolejowego przez Odrę w Siekierkach po polskiej stronie granicy.

Niedawno Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie podpisał wartą 6,96 mln zł umowę z wykonawcą trzech kolejnych fragmentów Trasy: z Mostkowa do Dzikowa (ponad 6 km) oraz Choszczno – Koplin i Choszczno – Pakość (po ok. 2 km). Wszystkie mają być gotowe w ciągu pół roku – do 15 października. Prace wykona Eurovia Polska.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz zachwala walory regionu, jeśli chodzi o turystkę rowerową. – Jest tu wyjątkowy klimat, unikalna przyroda, dużo wody, czyste powietrze. Trasa przez pojezierza, którą można przejechać całe województwo, od Siekierek przez Myślibórz, Barlinek, Choszczno, Ińsko, Drawsko, Czaplinek, oferuje mnóstwo atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku – cytuje słowa samorządowca komunikat prasowy. Inwestycje w nową infrastrukturę mają zmienić standard podróżowania rowerem po regionie.

Trasa Pojezierzy Zachodnich jest – według informacji UMWZ – najdłuższą velostradą w regionie. Docelowo jej długość – wraz z odnogą północną w kierunku Stargardu, Szczecina i Dobrej – ma wynosić 420 km. Po ukończeniu TPZ będzie łączyć zachodni i wschodni kraniec województwa. Cała Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego ma liczyć aż 1100 km szlaków. Niektóre jej elementy budują samorządy lokalne, większość jest jednak inwestycjami marszałkowskimi, dofinansowanymi w 85% z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów

Komunikacja

Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów

Roman Czubiński 17 kwietnia 2021

Łódzkie: Będzie nowy turystyczny szlak rowerowy

Mobilność

Łódzkie: Będzie nowy turystyczny szlak rowerowy

Kasper Fiszer 01 listopada 2020

Łódzkie: Coraz większe znaczenie turystyki rowerowej

Mobilność

Łódzkie: Coraz większe znaczenie turystyki rowerowej

Kasper Fiszer 16 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5