Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Zabytkowy autobus Volvo ze Szczecina do remontu z budżetu obywatelskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-25 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zabytkowy autobus Volvo ze Szczecina do remontu z budżetu obywatelskiego
fot. Fb Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej
Jednym z projektów zgłoszonych do szczecińskiego budżetu obywatelskiego jest remont autobusu przegubowego Volvo B10MA. Jest to zadanie ogólnomiejskie, tak więc może na nie oddać głos każdy mieszkaniec. Pasjonaci chcą przywrócić autobusowi pełną sprawność, a zakres gruntownej naprawy jest bardzo duży.

Jak możemy przeczytać na stronie Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, chodzi o gruntowny remont autobusu przegubowego Volvo B10MA. Pojazdy tego typu stanowiły podporę komunikacji miejskiej w Szczecinie w latach 90. W pewnym momencie po mieście jeździło 80 sztuk tych pojazdów, a aktualnie w służbie nie ma już żadnego z nich.

Członkowie zrzeszeni w Szczecińskim Towarzystwie Miłośników Komunikacji Miejskiej zgłosili do miejskiego budżetu obywatelskiego całkowity remont przegubowego Volvo B10MA o numerze 2876, które odkupili w 2018 roku od Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie. Autobus ma status zabytku i jest na chodzie. Miłośnicy remontują go wytrwale od 3 lat, co pozwoliło na zachowanie pojazdu na chodzie.

Mimo tego pojazd wymaga pilnego remontu, szczególnie silnika, który ma na liczniku ponad 2 miliony przejechanych kilometrów bez żadnych większych napraw! Volvo służyło w stolicy Pomorza Zachodniego od 1998 roku. Zadanie zostało zgłoszone jako projekt ogólnomiejski, tak więc może na niego głosować każdy kto mieszka w Szczecinie. Zadanie ma numer 11 na liście ogólnomiejskiej. Głosowanie zaczęło się 23 listopada i potrwa do 7 grudnia tego roku. Więcej szczegółów o tym jak zagłosować pod tym linkiem.

Jeszcze w najbliższy weekend będzie można przejechać się zabytkowym pojazdem i usiąść za jego kierownicą, tak aby zapoznać się z pojazdem i jego historią w rzeczywistości. O wszystkich szczegółach towarzystwo pisze na swojej stronie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKS Słupsk z nowymi autobusami

Komunikacja

PKS Słupsk z nowymi autobusami

Jakub Rösler 22 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5