Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zabrze: Wybrano wykonawcę przebudowy torów do Mikulczyc

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-09-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Zabrze: Wybrano wykonawcę przebudowy torów do Mikulczyc
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie po zwiększeniu budżetu rozstrzygnęły przetarg na przebudowę trasy tramwajowej do pętli Mikulczyce. Prace obejmą ok. 3,1 km toru pojedynczego i potrwają rok.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego w Zabrzu od pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego. Odcinek obejmuje ok. 3 100 mtp. Zakres robót obejmuje prace związane z przebudową torowiska tramwajowego w kilometrażu 0+000 ÷ 0+154,5 oraz 0+591,8 ÷ 3+466,5. Fragment torowiska przy ul. Przystankowej w kilometrażu 0+154,5 ÷ 0+591,8 będzie realizowany w ramach odrębnego zadania – budowy centrum przesiadkowego.

Nowe torowisko zostanie zabudowane tłuczniem na podkładach strunobetonowych albo z prefabrykowanych płyt żelbetowych. Przebudowana zostanie sieć trakcyjna. Układ torów i przystanków pozostanie ten sam. Na pętli przewidziano dwa tory wjazdowe.

Termin składania ofert minął pod koniec maja. Wystartowało dziesięć firm z ofertami na kwoty od 27,8 mln zł do 37,6 mln zł brutto. To więcej, niż budżet zamawiającego, określony na 17,9 mln zł. Tramwaje Śląskie postanowiły jednak zwiększyć środki i w ostatnich dniach rozstrzygnęły postępowanie. Wygrała firma NJN Damian Kłosek z Knurowa, która złożyła najtańszą propozycję.

Teraz wynik musi uprawomocnić się. Na realizację prac przeznaczono 12 miesięcy.

Pętla Mikulczyce po przebudowie, mat. TŚ


Zakres prac, mat. TŚ

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5