Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zabrze: Wraca trójka do Mikulczyc. Piątka miesiąc później

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-03-11 13:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zabrze: Wraca trójka do Mikulczyc. Piątka miesiąc później
skrzyżowanie Powstańców Śląskich Miarki Religi mat. prasowe
Zabrze: Wraca trójka do Mikulczyc. Piątka miesiąc później
Zabrze: Wraca trójka do Mikulczyc. Piątka miesiąc później
Zabrze: Wraca trójka do Mikulczyc. Piątka miesiąc później
Prace modernizacyjne torowiska tramwajowego w centrum Zabrza zmierzają ku końcowi. Pierwszym symptomem zbliżającego się końca prac jest przywrócenie ruchu tramwajów linii nr 3 do Mikulczyc. To nastąpi już w najbliższy poniedziałek 16 marca, choć w poprzedzający go weekend pojawią się dodatkowe utrudnienia. Na powrót linii nr 5 na pełną trasę trzeba będzie poczekać do połowy kwietnia.

Od 1 kwietnia 2019 r. tramwaje linii nr 3 kursują na zmienionej trasie między pętlą w Makoszowach a zajezdnią w Gliwicach. Taka zmiana wprowadzona została na czas modernizacji układu torowego w rejonie ul. Wolności, Powstańców Śląskich, Religii i pl. Teatralnego. – Od pewnego czasu wykonawca zapewniał, że w połowie marca zaawansowanie prac będzie na tyle duże, że będzie możliwe przywrócenie ruchu „trójki” do Mikulczyc i do tego się przygotowywaliśmy. Dziś możemy potwierdzić, że od poniedziałku tramwaje linii nr 3 wrócą na swoją stałą trasę – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Zanim tak się stanie, w weekend demontowane będą rozjazdy technologiczne na torowisku w ul. Wolności. W związku z tym od godz. 7:00 w sobotę 14 marca do godz. 23:00 w niedzielę 15 marca nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego. Tramwaje linii nr 1 będą kursować w relacji: Zabrze Zaborze pętla – Ruda Śląska Chebzie pętla. Kursowanie linii nr 3 i 4 zostanie zawieszone. Na odcinkach wyłączonych z kursowania tramwajów będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-3 i T-4.

Od pierwszych kursów wyjazdowych w poniedziałek 16 marca linia nr 3 będzie kursować w swojej stałej relacji: Makoszowy pętla – Mikulczyce pętla, jednak nie jest to jednoznaczne z zakończeniem prac w tym rejonie. – Wykonawca ma jeszcze sporo zadań do wykonania, żebyśmy mogli mówić o końcu modernizacji. Wszystko wskazuje na to, że po Wielkanocy będziemy mogli przywrócić na pełną trasę linię nr 5. Mamy nadzieję, że tak się faktycznie stanie – podkreśla Andrzej Zowada.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Więcej tramwaju w centrum Bytomia. Przygotowania do nowej trasy

Przestrzeń

Więcej tramwaju w centrum Bytomia. Przygotowania do nowej trasy

Witold Urbanowicz 28 lutego 2020

Tramwaje Śląskie: Rok 2020 pod znakiem nowych tramwajów

Komunikacja

Tramwaje Śląskie: Rok 2020 pod znakiem nowych tramwajów

Witold Urbanowicz 17 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5