Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zabrze: Siedem ofert na przebudowę torów w ciągu Bytomskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-30 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zabrze: Siedem ofert na przebudowę torów w ciągu Bytomskiej
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę kolejnego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu. To element trasy prowadzącej do Bytomia. Prace miałyby potrwać niespełna rok i będą wiązać się z czasowym wyłączeniem ruchu.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Zabrzu od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice oraz rozjazdami. Odcinek obejmuje ok. 2300 metrów toru pojedynczego. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (30 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowało aż siedem firm, choć wszystkie z ofertami przewyższającymi budżet zaplanowany na kwotę 13,6 mln zł brutto. Najtańszą propozycję złożyła firma KZN Rail z Krakowa, która jest gotowa wykonać prace za 17,773 mln zł brutto. NDI z Sopotu proponuje 18,193 mln zł brutto, Tor-Krak z Krakowa – 18,910 mln zł brutto, ZUE z Krakowa – 19,164 mln zł brutto, Trakcja PRKiI z Warszawy – 19,990 mln zł brutto, Tor-Kar-Sson z Warszawy – 20,748 mln zł brutto, a konsorcjum Spar-Tor i Progreg Budownictwo z Krakowa – 25,975 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się zwiększyć środki, to o wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (5%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (15%). Termin realizacji prac określono na 11 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy częściowo wyłączonym ruchu tramwajowym – w czasie przebudowy odcinka jednotorowego.

Jak pisaliśmy, Tramwaje Śląskie własnymi siłami przebudowują odcinek Bytomskiej od Młyńskiej do Hagera. Spółka przygotowuje się też do przebudowy torów wzdłuż Zabrzańskiej w Bytomiu na odcinku od Modrzewskiego do Baczyńskiego oraz w ciągu Wolności w Zabrzu na odcinku od Floriana do granicy z Rudą Śląską.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5