Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zabrze: Kolejny odcinek torowiska wzdłuż Bytomskiej do przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-11 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zabrze: Kolejny odcinek torowiska wzdłuż Bytomskiej do przebudowy
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę kolejnego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu. To element trasy prowadzącej do Bytomia. Prace miałyby potrwać niespełna rok i będą wiązać się z czasowym wyłączeniem ruchu.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Zabrzu od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice oraz rozjazdami. Odcinek obejmuje ok. 2300 metrów toru pojedynczego.

Obecnie torowisko jest linią dwutorową z wyłączeniem odcinka na moście w rejonie przystanku Biskupice Ziemska, gdzie występuje jednotor. Torowisko jest wydzielone z jezdni i ma konstrukcję klasyczną – podsypkową, na podkładach.

Prace mają mieć charakter kompleksowy i objąć całą infrastrukturę. Wykonane zostanie nowe torowisko wraz z siecią trakcyjną. Na jednotorze – którego długość pozostanie bez zmian – zachowany zostanie ręczny system sterowania sygnalizacją. Przebudowane zostaną przystanki Biskupice Zamkowa, Biskupice Ziemska, Biskupice Pętla. Przystanki od strony jezdni mają zostać przebudowane w taki sposób, by umożliwić korzystanie z nich przez pasażerów komunikacji autobusowej.

Termin składania ofert mija 10 stycznia 2020 r. O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (5%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (15%). Termin realizacji prac określono na 11 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy częściowo wyłączonym ruchu tramwajowym – w czasie przebudowy odcinka jednotorowego.

Warto wspomnieć, że Tramwaje Śląskie własnymi siłami przebudowują torowisko wzdłuż ul. Bytomskiej na innym odcinku – od skrzyżowania z ul. Hagera (most nad Bytomką) do ul. Młyńskiej. W sumie to ok. 3000 mtp.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chorzów: Torowisko i jezdnie na Powstańców i Hajduckiej do remontu

Przestrzeń

Chorzów: Torowisko i jezdnie na Powstańców i Hajduckiej do remontu

Witold Urbanowicz 12 listopada 2019

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach

Przestrzeń

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach

Witold Urbanowicz 09 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5