Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Ząbkowice z dofinansowaniem elektrobusów w programie NFOŚiGW

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-18 13:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ząbkowice z dofinansowaniem elektrobusów w programie NFOŚiGW
fot. UM Ząbkowice Śląskie
Jednym z pierwszych miast, które uzyskają środki w ramach programu Zielony Transport Publiczny, ogłoszonego przez NFOŚiGW, są Ząbkowice Śląskie. Projekt zakłada dostawę czterech elektrobusów mini (do ośmiu metrów) i przeszkolenie personelu.

Jak informuje NFOŚiGW, Ząbkowice Śląskie są jednym z pierwszych miast zaproszonych do negocjacji w ramach programu NFOŚiGW. W sumie w programie złożono 45 wniosków na zakup elektrobusów i autobusów wodorowych. „W tej chwili równolegle prowadzone są zarówno ocena wniosków, jak i takie dostosowywanie instrumentów wsparcia, by korespondowały z warunkami określonymi w Krajowym Planie Odbudowy” – informuje NFOŚiGW.

– Elektryfikacja miejskiego transportu publicznego to stale ogromne wyzwanie. W polskich miastach jeździ ponad 12 tys. autobusów. Dotychczas dzięki wsparciu ze środków unijnych oraz krajowych programów NFOŚiGW takich jak Gepard czy Kangur samorządy zakontraktowały zakup około 690 autobusów elektrycznych, przy czym 430 jest już zarejestrowanych. Będziemy w pełni wykorzystywać możliwości i środki, jakie w zakresie budowania zeroemisyjności transportu publicznego da nam przyjęty przez Radę Ministrów Krajowy Plan Odbudowy – zapowiada Maciej Chorowski, prezes NFOŚiGW.

Projekt Ząbkowic Śląskich zakłada dostawy czterech autobusów elektrycznych akumulatorowych mini na potrzeby Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej oraz przeprowadzenie szkoleń dla ośmiu pracowników odpowiedzialnych za obsługę pojazdów. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 7 mln zł, a wysokość przyznanej bezzwrotnej pożyczki to blisko 6 mln zł. Projekt ma zostać zrealizowany do września 2022 r.

Obecnie Ząbkowicka Komunikacja Publiczna składa się z ośmiu linii, które obsługują 21 miejscowości. Do ich obsługi wykorzystywanych jest dziewięć pojazdów. Komunikację obsługuje firma Daniel ze Strzelina.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5