Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Za pieniądze unijne powstaną inteligentne miasta?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-01-08 11:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Za pieniądze unijne powstaną inteligentne miasta?
fot. Ikcyzrteip, lic. CC BY 2.5Chicago
– Ważne jest, by dobrze zdefiniować potrzeby miasta i by finalnie jego mieszkańcy mieli jak największe korzyści z wdrożenia inteligentnych systemów zarządzania nim – twierdzi w rozmowie z serwisem newseria.pl Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions, firmy z branży smart cities.

Hołda przewiduje, że w najbliższych latach nastąpi znaczne zwiększenie inwestycji w inteligentne systemy zarządzania miastem. Wszystko z powodu funduszy unijnych, które przewidziano właśnie na takie wsparcie.

– Przeprowadziliśmy ankietę wśród samorządowców. 73 proc. przyznało, że chce sięgnąć po te środki. Ponad połowa przyznała, że planuje w ten sposób usprawnić zarządzanie ruchem w swoim mieście. W dodatku 30 proc. powiedziało nam, że kolejnym priorytetem będzie dla nich smart grid, czyli „opomiarowanie” wszystkich mediów, zarówno jeśli chodzi o dystrybucję wody, jak i energii elektrycznej, bo dzięki temu mogą oszczędzać – wylicza Hołda.

Pojęcie „inteligentne miasta” (smart cities) oznacza szereg innowacji, głównie z dziedziny teleinformatyki, które dają zarządcom miast więcej informacji i pozwalają lepiej nimi kierować. Mogą to być systemy sterowania ruchem ulicznym, transportem publicznym, czy np. wypełnieniem miejsc parkingowych. Integrated Solutions w kwietni zakończy instalację zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w Legnicy.

– Jest wiele aspektów, o których miasta muszą myśleć. Ważne by dobrze zdefiniować potrzebę i by korzyści z danych rozwiązań były dla konkretnego mieszkańca jak największe – tłumaczy Hołda.

Więcej na ten temat tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław chce być pionierem smart cities

Komunikacja

Wrocław chce być pionierem smart cities

Bartosz Józefiak 15 grudnia 2015

KTP  2015. Smart Cities mają pomagać, nie wykluczać

Komunikacja

KTP 2015. Smart Cities mają pomagać, nie wykluczać

Roman Czubiński 19 października 2015

Normy techniczne w smart cities a prawo

Prawo & Finanse

Normy techniczne w smart cities a prawo

dr Bogdan Fischer 26 maja 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5