Partnerzy serwisu:
Mobilność

Yunex: ROute+ - zarządzanie ruchem nie tylko w mieście

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-04-2023
Ostatnia modyfikacja:
28-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
informacja prasowa Yunex Traffic

Podziel się ze znajomymi:

Wszędzie tam, gdzie tablice lub znaki o zmiennej treści wyświetlają ostrzeżenia i ograniczenia prędkości dostosowane do sytuacji, ryzyko zatoru i wypadków zmniejsza się. W wielu analizach po ich wprowadzeniu, okazuje się, że systemy zarządzania ruchem za granicą jak i w Polsce doprowadziły do znacznego zmniejszenia liczby niebezpiecznych zdarzeń. Dzięki takim rozwiązaniom pojazdy poruszają się ze stałą prędkością, podróż staje się nie tylko bezpieczniejsza i szybsza, ale również mniej wpływa na środowisko, ponieważ wielkość emisji jest znacznie mniejsza niż w przypadku szczególnie szkodliwego ruchu typu „stop-and-go”. Dynamiczne zarządzanie prędkością pozwala ograniczyć emisję z pojazdów poprzez obniżenie dopuszczalnej prędkości w okresach dużego zanieczyszczenia powietrza. To wszystko zapewnia system zarządzania Yunex Traffic – ROute+.

System sterowania „wszystko w jednym”

ROute+ jest niezwykle wszechstronny. System może być wykorzystywany nie tylko do zarządzania tunelami i drogami, ale także do integracji obiektów infrastrukturalnych.

ROute+ można sklasyfikować jako:

· System klasy SCADA – ROute+ bazuje na komercyjnym, otwartym i wpieranym systemie
· System Zarządzania Ruchem – ROute+ zawiera kompleksowy moduł zarządzania ruchem stosowany na autostradach, drogach ekspresowych i w tunelach
· System Integrujący Urządzenia Pożarowe – ROute+ jest certyfikowanym rozwiązaniem pozwalającym na sterowanie i monitoring urządzeniami przeciwpożarowych (SIUP)
· System implementujący dowolne instalacje i urządzenia oraz obszary z zakresu OT i IT

System zbiera i dostarcza szereg ważnych informacji dla służb utrzymania ruchu, integruje wiele podsystemów oraz pojedynczych stacji pomiarowych, czujników, kamer itp.

Jedną z podstawowych cech jest monitoring i zarządzanie wszelkimi instalacjami występującymi w tunelach drogowych. ROute+ doskonale współdziała z innymi centrami sterowania ruchem. Dzięki integracji wielu zagadnień i usług, łatwemu zarządzaniu oraz czytelnemu przeglądowi sytuacji, ROute+ jest systemem wybieranym nie tylko dla autostrad i dróg ekspresowych, ale także dla tuneli. 

ROute+ umożliwia centralne monitorowanie, kontrolę i sterowanie całym wyposażeniem technicznym drogi lub tunelu w tym m. in. obsługę systemów i instalacji:

· Tablic i znaków o zmiennej treści (VMS,LCS)
· Stacji pomiaru ruchu drogowego
· Stacji meteorologicznych
· Kamer i systemu monitoringu wizyjnego
· Kamer i systemu automatycznej wideo detekcji zdarzeń
· Kamer ANPR i systemu kontroli czasu przejazdu
· Systemu dozowania wjazdu („Ramp metering”)
· Systemu pomiarów środowiskowych
· Systemu wentylacji bytowej
· Systemu oświetlenia podstawowego oraz systemu awaryjnego oświetlenia zapasowego i ewakuacyjnego
· Systemu wykrywania i sygnalizacji pożarowej
· Systemu telefonów i kolumn alarmowych SOS
· Systemu łączności radiowej służb ratowniczych
· Systemu dystrybucji mocy
· Systemu przesyłu danych
· Systemu nagłośnienia tunelu
· Systemu sterowania i prowadzenia ruchu tramwajowego
· Urządzeń pożarowych
· Urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego( np.: bariery, szlabany itp.)

Od prostych do złożonych

ROute+ jest zaprojektowany modułowo i może być stosowany jako serce systemów o dowolnej wielkości, od kompaktowych centrów z niewielką ilością stacji przydrożnych i obiektów, aż po pełnoprawne, nadrzędne centra sterowania obsługujące setki obiektów i miliony zmiennych! System nadaje się do stosowania na wszystkich poziomach sterowania i może być łatwo rozbudowywany w dowolnym momencie w celu spełnienia nowych specyficznych wymagań.

Interwencje sterowania wdrażane automatycznie lub półautomatycznie przez centrum zarządzania są wynikiem bardzo złożonych analiz i algorytmów. W tym celu należy zebrać, zsumować i prawidłowo zinterpretować wiele czynników sytuacyjnych na bardzo długich odcinkach dróg i z wielu urządzeń w tunelach. Opierając się na szerokiej gamie algorytmów, ROute+ analizuje dane dostarczane przez wszystkie podłączone czujniki i systemy oraz generuje odpowiednie środki interwencyjne. Operatorzy mogą korzystać z gotowych opracowanych warunków logicznych na etapie wdrażania oraz w łatwy i intuicyjny sposób tworzyć samodzielnie procedury reakcji na różne zdarzenia w systemie, jak również zaplanowane akcje. Operatorzy w centrum sterowania otrzymują optymalne wsparcie w podejmowaniu niezbędnych decyzji w procesie sterowania. 

Redundancja i bezpieczeństwo na każdym poziomie

ROute+ jest niezawodnym systemem. Dzięki możliwości redundancji zapewnia nieprzerwalną pracę. Jeśli w systemie aktywne urządzenia napotkają jakikolwiek problem sprzętowy, mogą automatycznie przełączyć się na drugi serwer lub zapasowy kontroler. Sieci i stacje klienckie mogą również być skonfigurowane nadmiarowo tak, by zapewnić najwyższe wymagania bezpieczeństwa. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Yunex podsumowuje Kongres Transportu Publicznego

Mobilność

Yunex podsumowuje Kongres Transportu Publicznego

informacja prasowa Yunex Traffic 18 maja 2023

Yunex Traffic: Jesteśmy w TOP6 rynków ITS na świecie

Mobilność

Yunex Traffic zaprasza na XII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich

Mobilność

Zobacz również:

Yunex podsumowuje Kongres Transportu Publicznego

Mobilność

Yunex podsumowuje Kongres Transportu Publicznego

informacja prasowa Yunex Traffic 18 maja 2023

Yunex Traffic: Jesteśmy w TOP6 rynków ITS na świecie

Mobilność

Yunex Traffic zaprasza na XII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich

Mobilność

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5