Partnerzy serwisu:
Mobilność

Yunex – lider rozwiązań ITS w Polsce – nowym partnerem Transportu Publicznego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-03-2023
Ostatnia modyfikacja:
23-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
informacja prasowa Yunex

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Yunex – lider rozwiązań ITS w Polsce – nowym partnerem Transportu Publicznego
fot. Yunex Traffic
Z początkiem marca firma Yunex - lider w dziedzinie adaptacyjnego sterowania i zarządzania ruchem drogowym w Polsce – została nowym Partnerem Portalu Transport-Publiczny.pl. W ciągu ostatnich 20 lat firma wdrożyła systemy ITS w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie, Zielonej Górze oraz Tychach, na drogach ekspresowych i tunelach w całej Polsce. Zarządza także infrastrukturą techniczną.

Niemiecko-włoskie korzenie

Początki Yunexa to 2021 r. i decyzja koncernu Siemens o wydzielenie ze swoich struktur spółki zajmującej się inteligentnymi systemami sterowania ruchem od kilkudziesięciu lat. Tak powstała firma Yunex (Yunex od angielskiego „Your next”). W 2022 r. Yunex został sprzedany i trafił w ręce włoskiej firmy Atlantia, koncentrującej się na aktywach związanych z lotniskami, opłatami drogowymi, ruchem drogowym i technologią parkingową.

Obecnie Yunex działa w ponad 25 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 3000 pracowników. Jej inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności są wykorzystywane m.in. w takich miastach jak Dubaj, Londyn, Berlin, Bogota i Miami. Firma jest jedynym dostawcą na świecie, który spełnia wszystkie główne regionalne standardy technologii ruchu drogowego w UE, Wielkiej Brytanii, Azji i obu Amerykach.

Przewaga na rynku ITS w Polsce

· Doświadczenie - pierwsze wdrożenia ITS w Polsce (Warszawa, Kraków) realizowali pracownicy, którzy stanowią filar zespołu Yunexa w Polsce. To także osoby, które w ostatnich 20 latach wykreowały kolejne pokolenie inżynierów w naszej firmie i dzisiaj wciąż we współpracy z polskimi uczelniami technicznymi wspierają kształcenie studentów w dziedzinie inżynierii ruchu.

· Kompleksowość – planowanie i analitykę systemów ITS, poprzez wdrożenie po pełna usługę wsparcia, utrzymania i serwisu

· Kompletność – oferta obejmująca zarówno pojedyncze produkty jak i całościowe zaawansowane systemy do integracji, sterowania i zarządzania obszarami ITS dla polskich klientów

· Innowacyjność – inżynierowie zaprojektowali szereg rozwiązań w branży ITS w tym totem rowerowy – unikatowe na polskim rynku rozwiązanie, poprawiające płynność i komfort jazdy rowerzystów poprzez przekazywanie bieżącej informacji (on-line) o zalecanym stylu jazdy

- Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie transportu, Yunex Traffic Polska nieustannie opracowuje nowe inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności, aby zwiększyć dostępność infrastruktury,
zoptymalizować przepustowość i poprawić jakość życia w miastach
– powiedział Dariusz Obcowski, Prezes Zarządu firmy.

Kierownictwo Yunexa w Polsce:Dariusz Obcowski -
Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Mechanicznym. Od 20 lat związany z branżą ITS. Uczestniczył we wdrożeniu zintegrowanych systemów zarządzania ruchem w wielu miastach w Polsce, m.in. w Rzeszowie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. Był także odpowiedzialny za realizację projektów dotyczących zarządzania i sterowania ruchem w tunelach i drogach szybkiego ruchu w Polsce. Od 2021 prezes zarządu Yunex Sp. z o.o.Władysław Michałowicz - Absolwent SGH na kierunku Finanse i Bankowość. W latach 2005-2021 związany z Siemensem jako dyrektor finansowy pionu ITS w branży Mobility. Posiada doświadczenie w procesie controllingu projektów komercyjnych, nadzoru osób i współpracy z partnerami biznesowymi. Od 2021 członek zarządu Yunex Sp. z o.o.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5