Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wywiało handel z dworca Warszawa Centralna

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-02 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wywiało handel z dworca Warszawa Centralna
fot. WU
W podziemiach Dworca Centralnego w Warszawie pełno teraz pustych lokali handlowo-usługowych. Przyczyniają się do tego pandemia, spadek liczby pasażerów, a także przedłużające się inwestycje w otoczeniu. PKP SA zapewniają, że podejmowano działania na rzecz poprawy sytuacji najemców dworcowych przestrzeni.

Jak przekonują PKP SA, obecnie wolnych jest ok. 30 lokali, a wskaźnik zagospodarowanych przestrzeni wynosi ponad 75%. – Najwięcej lokali, które nie są zagospodarowane, znajduje się w częściach zachodniej i północno-zachodniej kompleksu dworca, co jest uwarunkowane m.in. przedłużającą się budowa biurowca i związanym z tym zamknięciem przejść od strony al. Jana Pawła II – zauważa Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

Sporo wolnych lokali spotkać można jednak też w galerii południowej, od strony Alej Jerozolimskich, a także północno-wschodniej, bliżej PKiN. Do tego przyczynić się mogła pandemia i spadek liczby pasażerów korzystających z kolei. – Część najemców, którym w czasie trwania pandemii COVID-19 kończyły się umowy najmu, zdecydowała się nie przedłużać kontraktów i zawiesić swoją działalność, licząc, że za jakiś czas powrót na dworzec punktów handlowo-usługowych będzie możliwy i uzasadniony ekonomicznie. Należy podkreślić, że najemcy prowadzenie działalności gospodarczej uzależniają m.in. od liczby użytkowników dworców, a ta w ciągu ostatniego roku ulegała zmianom – mówi Stilger.

PKP SA zapewniają, że podejmowano działania na rzecz poprawy sytuacji najemców dworcowych przestrzeni. – Polskie Koleje Państwowe, w związku z wprowadzonymi ograniczeniami na terytorium Polski związanymi ze stanem epidemii, dwukrotnie pomagały najemcom działającym w najbardziej poszkodowanych branżach – raz w marcu i kwietniu i ponownie w listopadzie oraz grudniu 2020 r. Obniżki opłat sięgały nawet do 80 proc. – wylicza Michał Stilger.


fot. WU

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Centrum Obsługi Klienta na Dworcu Centralnym do przebudowy

Przestrzeń

Centrum Obsługi Klienta na Dworcu Centralnym do przebudowy

Michał Szymajda 09 października 2020

Warszawa Centralna mogła mieć nawet 16 peronów

Przestrzeń

Warszawa Centralna mogła mieć nawet 16 peronów

Włodzimierz Winek 24 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5