Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-24 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory
fot. PKP SA
Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory
Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory
Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory
Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory
Wyremontowana Dębica. Jeszcze tylko odbiory
Dębica to kolejne podkarpackie miasto z wyremontowanym dworcem. – Prace budowlane na dworcu w Dębicy zostały zakończone. Obecnie trwa procedura odbiorowa – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. Pasażerowie mogą korzystać z obiektu już od grudnia zeszłego roku.

Przebudowa dworca w Dębicy ruszyła w styczniu 2015 r. Prace realizowała firma SKB Development z Łodzi za 7 mln zł brutto.

Zakres prac obejmował głównie wnętrze dworca. Przy poczekalni zlokalizowano teraz toalety, kasy oraz część usługowo-gastronomiczną. W ramach prac wymieniono też okna, drzwi, instalacje wewnętrzne, pokrycia dachowe, a także stropy w skrzydłach budynku. Zmieniła się też elewacja obiektu – zamiast piaskowca są panele. Przejście pomiędzy budynkiem a pawilonem, w którym mieszczą się toalety, zostało zadaszone. Uporządkowano cały teren wokół dworca, a ponadto z zachodniej strony utworzono parking.

Podróżni mogą korzystać z części pasażerskiej od grudnia zeszłego roku. – Prace budowlane na dworcu w Dębicy zostały zakończone. Obecnie trwa procedura odbiorowa – informuje Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. Teraz obiekt będzie zagospodarowywany. – Część powierzchni na dworcu w Dębicy zagospodaruje Urząd Miasta. PKP S.A. wynajęła już również powierzchnie na parterze, gdzie pojawi się m.in. mała gastronomia, biuro podróży, sklep wielobranżowy czy salon fryzjerski – dodaje Dąbek.

Dworzec kolejowy w Dębicy powstał w latach 1863-67. W latach 60. XX w. został przebudowany, zatracając swoją pierwotną architektoniczną formę. Teraz dworzec zmienił się po raz kolejny – zachowana jest jedynie bryła, a w środku okrągłe kolumny obłożone szachownicową mozaiką.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Przestrzeń

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5