Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wypadek na Moście Grota-Roweckiego. Arriva wydała oświadczenie

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras., oprac. ms.

Data publikacji:
2020-06-27 16:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
transport publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wypadek na Moście Grota-Roweckiego. Arriva wydała oświadczenie
fot. Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy
25 czerwca na Moście Grota-Roweckiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniosła pasażerka przegubowego autobusu spółki Arriva jeżdżącego na zlecenie ZTM Warszawa. 20 osób zostało rannych. 27 czerwca Arriva RP przesłała do redakcji "Transportu Publicznego" oświadczenie w tej sprawie. Publikujemy je w całości.

"Zarząd Spółki Arriva, z ogromną przykrością przyjął informacje przekazane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, dotyczącą środków odurzających pod wpływem których był kierowca autobusu, który w dniu wczorajszym uległ wypadkowi na trasie S8.

Bezpieczeństwo użytkowników naszych autobusów i wszystkich uczestników ruchu drogowego było, jest i będzie dla naszej firmy najwyższym priorytetem. Wszyscy nasi kierowcy muszą uzyskać pozytywne orzeczenie lekarskie i psychologiczne, przechodzą również szereg szkoleń oraz zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia o niekaralności.

Współpracujemy z policją i wszystkimi służbami celem wyjaśnienia wszelkich aspektów wypadku. Jesteśmy też do pełnej dyspozycji Zarządu Transportu Miejskiego oraz Głównego Inspektora
Transportu Drogowego.

Autobusy we flocie Arriva są wyposażone w system alco-lock, który sprawdza trzeźwość kierowcy i w razie wykazania nieprawidłowości, uniemożliwia uruchomienie silnika pojazdu. Kwestia możliwości badania kierowców na obecność narkotyków jest na tą chwilę nieuregulowana w przepisach obowiązującego prawa.

Jako firma, reprezentująca branżę transportową, widzimy potrzebę zmian prawnych i wyrażamy gotowość do rozmów w celu wypracowania rozwiązań, dotyczących mechanizmów kontrolnych kierowców pod kątem obecności środków odurzających.

Łącząc się w bólu, Zarząd i pracownicy Grupy Arriva przekazują wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Bliskim Ofiary, a także wszystkim poszkodowanym we wczorajszym wypadku."

Więcej na temat prawdopodobnych przyczyn wypadku piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5