Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wykonawca remontu tramwaju między Bytomiem a Chorzowem wybrany

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-11-30 15:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wykonawca remontu tramwaju między Bytomiem a Chorzowem wybrany
fot. Rafał Wójcik
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę torowiska łączącego Chorzów i Bytom. Pracami ma zostać objęty odcinek od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Wybrano ofertę konsorcjum Balzola i NDI, które wystartowało jako jedyny podmiot.

Przedmiotem jednego z przetargów jest przebudowa torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Pracami objęte będzie dwutorowe torowisko tramwajowe wbudowane jako wydzielone w rejonie ul. Chorzowskiej oraz biegnące w jezdni ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 3300 m pojedynczego toru.

Zakres prac przewiduje wykonanie podbudowy, odwodnienia torowiska, nawierzchni torowej, sieci trakcyjnej. Poza jezdnią torowisko zostanie ułożone na podkładach betonowych z uzupełnieniem kruszywem łamanym, natomiast w jezdni – na płycie betonowej. Osiem przystanków zostanie przebudowanych.

O zamówienie ubiega się jedynie jeden podmiot – mający duże już doświadczenie w pracach na sieci Tramwajów Śląskich. Ofertę złożyło jedynie konsorcjum NDI i Balzola i to właśnie te podmioty zostały dzisiaj (30 listopada) wskazane jako zwycięzca przetargu. Wartość inwestycji wynosi 17,089 mln zł brutto, mieszcząc się w budżecie zamawiającego, określonego na kwotę 17,324 mln zł brutto. Wykonawca zaoferował 120 miesięcy gwarancji.

Termin wykonania zamówienia określono na 15 miesięcy od podpisania umowy. Zamawiający oczekuje, aby roboty były wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego i drogowego. Wyłączanie ruchu ma być sytuacją wyjątkową.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bytom: Balzola dobuduje drugi tor na Katowickiej

Przestrzeń

Bytom: Balzola dobuduje drugi tor na Katowickiej

Witold Urbanowicz 15 listopada 2017

Świętochłowice: Wybrano wykonawcę remontu torów na Bytomskiej

Przestrzeń

Świętochłowice: Wybrano wykonawcę remontu torów na Bytomskiej

Witold Urbanowicz 08 listopada 2017

Tramwaje Śląskie budują drogi rowerowe

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie budują drogi rowerowe

Jakub Dybalski 03 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5