Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wybrano wykonawcę przedłużenia tramwaju na Tarchominie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-05-18 20:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wybrano wykonawcę przedłużenia tramwaju na Tarchominie
fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Warszawskie wybrały wykonawcę przedłużenia linii tramwajowej o dwa przystanki w głąb Tarchomina. Prace w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy zrealizuje konsorcjum firm Strabag i ZUE. Tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa 1,5-kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu ul. Światowida na odcinku od Tarchomina Kościelnego do Strumykowej. Na odcinku tym zaplanowano cztery perony w dwóch zespołach przystankowych, zlokalizowanych na skrzyżowaniach z Ordonówny i Stefanika. Torowisko zostanie zbudowane w technologii bezpodsypkowej z zabudową asfaltową lub trawiastą (w zależności od lokalizacji). W zakres zamówienia wchodzi też budowa budynku stacji prostownikowej trakcyjnej Nowodwory.

Prace zrealizuje konsorcjum firm ZUE i Strabag, które zaoferowały cenę 31,6 mln zł brutto. Była to druga najtańsza oferta z siedmiu złożonych. Spółka i tak zaoszczędzi blisko 20 mln zł względem założonego kosztorysu. Wykonawca będzie miał osiem miesięcy na zrealizowanie prac od momentu podpisania umowy, co oznacza, że tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku.

Na końcu trasy przewidziano rozjazd nakładkowy. Trasę będzie więc obsługiwać tabor dwukierunkowy. Pętlę przewidziano dopiero w ramach kolejnego etapu rozbudowy torowiska na Tarchominie – do pętli Winnica.

Inwestycja jest częścią projektu "Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru", zgłoszonego do dofinansowania unijnego. Oprócz Tarchomina, obejmuje on budowę torowiska na zachodnim odcinku ulicy Kasprzaka na Woli oraz dostawę dziesięciu tramwajów dwukierunkowych. W sumie, w ramach nowej perspektywy unijnej, Tramwaje Warszawskie mają zamiar zrealizować cztery trasy tramwajowe oraz kupić 120 nowych pojazdów. Pierwszy przetarg na tabor w tym roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn dokupi tramwaje od razu na II linię

Przestrzeń

Olsztyn dokupi tramwaje od razu na II linię

Martyn Janduła 17 maja 2016

Lwów: Nowym tramwajem na Sychów na jesieni

Przestrzeń

Lwów: Nowym tramwajem na Sychów na jesieni

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2016

Finlandia. Helsinki zyskają międzymiastową linię tramwajową

Komunikacja

Finlandia. Helsinki zyskają międzymiastową linię tramwajową

Łukasz Pastor 13 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5