Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wybrano wykonawcę koncepcji tramwaju do Wilanowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-10-13 17:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wybrano wykonawcę koncepcji tramwaju do Wilanowa
fot. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na wykonanie wielobranżowej koncepcji trasy tramwajowej od ul. Kasprzaka do Wilanowa. Wybrano ofertę konsorcjum Safege (Francja) oraz Schuessler-Plan Inżynierzy za nieco ponad 3,5 mln zł brutto. Nie była to najtańsza oferta w postępowaniu.

Przetarg na wykonanie wielobranżowej koncepcji programowo-przestrzennej dla trasy szybkiego tramwaju od Kasprzaka do Wilanowa ruszył w czerwcu. W postępowaniu wpłynęło siedem ofert. Ich rozpiętość cenowa była spora – mieścili się w przedziale od 2,7 mln zł netto do 4,65 mln zł netto (odpowiednio od 3,33 do 4,9 mln zł brutto). Najtańszą ofertę złożyła firma Halcrow Group Limited, jednak cena decydowała o wyborze w 80%. Pozostałe punkty można było dostać za metodologię.

Ostatecznie Tramwaje Warszawskie wybrały ofertę złożoną przez konsorcjum Safege S.A.S. z Francji (lider) oraz Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. Opiewa ona na kwotę 3 566 170,99 zł brutto. Projektant będzie musiał przeanalizować różne warianty i technologie przebiegu. Warianty inwestorskie zakładają realizację nawet kilku tuneli na trasie szybkiego tramwaju oraz odgałęzień na Dolnym Mokotowie oraz w rejonie stacji metra Ratusz (więcej o propozycji przebiegu). Zadaniem wykonawcy będzie też przygotowanie projektu stałej organizacji ruchu, analizy układu zasilania sieci trakcyjnej, a także materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji środowiskowej.

Zamówienie podzielone jest na sześć zadań (odcinków) i trzy etapy. Zadanie A obejmuje odcinek od ul. Kasprzaka do Dworca Zachodniego; zadanie B – od Dworca Zachodniego do skrzyżowania z Grójecką, zadanie C – ul. Banacha do ul. Rakowieckiej przez ulice: Żwirki i Wigury, Rostafińskich (na obrzeżach Pola Mokotowskiego) i św. Boboli, zadanie D – od stacji metra Pole Mokotowskie do ul. św. Bonifacego przez ulice: Rakowiecką, Puławską, Goworka, Spacerową, Belwederską, Sobieskiego z rozgałęzieniami w ul. Gagarina i ul. św. Bonifacego (do obecnej pętli autobusowej Stegny), zadanie E – od ul. św. Bonifacego do Południowej Obwodnicy Warszawy przez ul. Sobieskiego i al. Rzeczpospolitej z odnogą w ul. Branickiego oraz zadanie F – koncepcja torów odstawczych bądź pętli klasycznej w rejonie stacji metra Ratusz-Arsenał (m.in. z możliwością doprowadzenia torów w rejon Muzeum Historii Żydów Polskich).

W ramach I etapu – w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy – wykonawca ma przygotować m.in. pełną inwentaryzację terenu i działek oraz koncepcję układu geometrycznego trasy tramwajowej. Określi też kolizje oraz szacunkowe koszty realizacji. W II etapie oddzielnie dla każdego z zadań powstaną materiały niezbędne dla uzyskania decyzji środowiskowej. Wykonawca będzie miał na to dziewięć miesięcy. Ostatni, III etap obejmuje ostateczną wersję opracowania dla wariantu wskazanego w decyzji środowiskowej.

Trasa na odcinku Dw. Zachodni – Branickiego ma zostać zrealizowana w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020. Inwestycja będzie realizowana etapami. Tramwaje Warszawskie zakładają zakup 50 dwukierunkowych tramwajów do jej obsługi.

Więcej informacji na portalu MONITOR
Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj z Ochoty do Wilanowa. Bez Pola Mokotowskiego?

Przestrzeń

Tramwaj z Ochoty do Wilanowa. Bez Pola Mokotowskiego?

Witold Urbanowicz 09 marca 2016

Jest umowa z autorami koncepcji tramwaju do Wilanowa

Przestrzeń

Jest umowa z autorami koncepcji tramwaju do Wilanowa

Witold Urbanowicz 19 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5