Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wszystkie warszawskie Otokary uziemione

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-25 13:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wszystkie warszawskie Otokary uziemione
fot. ZTM Warszawa
Arriva, która wykonuje przewozy na zlecenie warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego, wyłączyła z ruchu wszystkie autobusy tureckiej marki Otokar. Przyczyną jest „usterka techniczna”.

Otokary jeżdżą w ramach umowy podpisanej w maju 2018 r. Arriva zapewnia w sumie 25 pojazdów w ruchu oraz dziewięć pojazdów rezerwy. Dziewięciometrowe pojazdy Otokar Vectio C zadebiutowały w grudniu 2018 r. Umowa na przewozy obowiązuje do 2026 r.

Dziś (25 maja) na ulice nie wyjechał jednak żaden turecki autobus. – Operator powiadomił nas wczoraj, że ze względu na usterkę techniczną w kilku pojazdach z kontraktu obsługiwanego pojazdami Otokar, w celu kontroli i usunięcia usterek, ze względów bezpieczeństwa prowadzenia przewozów wycofuje od 25 maja z ruchu wszystkie pojazdy tej marki – informuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM w Warszawie.

Wycofanie z ruchu nie powoduje utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej. – Obsługa linii została zapewniona przez innych operatorów, w tym także przez Arrivę (innymi autobusami). Nie było z tego powodu zawieszeń kursowania linii czy też poszczególnych kursów – zapewnia Kunert.

Rzecznik nie informuje o szczegółach technicznych i naturze usterki, odsyłając w tej sprawie do przewoźnika. – Kierując się dbałością o bezpieczeństwo pasażerów i dążeniem do zapewnienia najwyższego poziomu świadczonych usług, podjęliśmy decyzję o chwilowym wycofaniu z użytkowania 9-metrowych autobusów miejskich, ze względu na ujawniony błąd oprogramowania. Pojazdy nadal są objęte gwarancją producenta. Rekomendowana przez niego aktualizacja oprogramowania i kolejne działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W związku z tym, zażądaliśmy od dostawcy usunięcia występującego błędu i przywrócenia pełnej sprawności technicznej autobusów – komentuje Joanna Parzniewska, rzecznik firmy Arriva.

– Pomimo tego, że błąd wystąpił w kilku autobusach, zdecydowaliśmy się na wyłączenie wszystkich tego typu pojazdów z użytkowania do czasu ich sprawdzenia. Co istotne dla naszych pasażerów – sytuacja ta nie wpłynęła na obsługę rozkładu jazdy, którego realizacja odbywa się bez zakłóceń. Bezpieczeństwo pasażerów jest priorytetem naszej firmy, stąd tak zdecydowany natychmiastowy krok i daleko idąca ostrożność. Zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa i jakości sprzętu oczekujemy od wszystkich naszych dostawców i kontrahentów – informuje Parzniewska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Starachowice z ofertami na autobusy gazowe. Przyjadą z Turcji?

Komunikacja

Starachowice z ofertami na autobusy gazowe. Przyjadą z Turcji?

Witold Urbanowicz 11 stycznia 2021

Ostrołęka: Trzy oferty na autobusy gazowe. Także z Turcji

Komunikacja

Ostrołęka: Trzy oferty na autobusy gazowe. Także z Turcji

Witold Urbanowicz 10 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5