Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Współpraca Polregio z PKS jest obecnie nieznaczna

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-10-26 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Współpraca Polregio z PKS jest obecnie nieznaczna
Fot. Kasper FiszerAutobus regionalny
Kolej regionalna jest zintegrowana z autobusami pozamiejskimi w bardzo niewielkim stopniu. Największy przewoźnik kolejowy tego segmentu – Przewozy Regionalne – oferuje bilety uprawniające do przesiadek na PKS jedynie na dwóch liniach w skali kraju. Nie ma też żadnych konkretnych planów rozszerzenia tego rodzaju współpracy.

W 2017 r. Przewozy Regionalne ogłosiły zamiar rozpoczęcia szerokiej współpracy z przewoźnikami autobusowymi. Ogólnopolski przewoźnik kolejowy wprowadził także kilka ofert biletowych przygotowanych wraz z przedsiębiorstwami autobusowymi, w których udziały zachował jeszcze Skarb Państwa. Na kilku trasach skoordynowane zostały rozkłady jazdy Polregio i m.in. PKS Częstochowa czy PKS Ostrowiec Świętokrzyski.

Integracja z PKS Ostrowiec zniknęła wraz z końcem wakacji

W przypadku integracji z tym ostatnim przewoźnikiem zaoferowano nawet możliwość zakupu jednego biletu, który uprawniał do przejazdu pociągiem i autobuem, poprzez platformę e-podróżnik. Obecnie nie ma już go jednak w sprzedaży. – Współpraca z PKS Ostrowiec Świętokrzyski realizowana była jedynie w okresie wakacyjnym. Dotyczyła linii do Bałtowa, gdzie jest park rozrywki – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Niedawno spółka wskazywała, że procent jej pasażerów, który korzysta z biletów uprawniających do przesiadki na autobus komunikacji innej niż miejska, jest bardzo niewielki. Trudno się jednak temu dziwiś, bo obecnie PR współpracują z jedynie dwiema firmami świadczącymi regularne przewozy drogowe. Jedną z nich jest Polbus-PKS Wrocław.

Wspólny bilet w Oleśnicy i w Jarosławiu

– Podróżni posiadający ważne bilety okresowe na przejazd pociągiem Polregio na odcinku Wrocław – Oleśnica i Oleśnica – Wrocław mogą skorzystać z przejazdów autobusami w weekendy w godzinach nocnych – tłumaczy zasady integracji rzecznik PR. Honorowanie wprowadzono jedynie w trzech kursach: dwóch w stronę Wrocławia i jednym w kierunku Oleśnicy. Szerszy jest natomiast zakres integracji z PKS Jarosław.

– Wraz z tym przewoźnikiem wprowadziliśmy wspólną ofertę przewozową „Bilet Jarosławski”. Oferta dotyczy przejazdów pociągami Regio w relacjach od stacji Jarosław do stacji znajdujących się na odcinku Jarosław – Rzeszów Gł. w powiązaniu z przejazdami autobusowymi realizowanymi przez PKS Jarosław z przystanków na odcinku Narol/Horyniec/Lubaczów – Jarosław w relacjach do Jarosławia – opisuje Dominik Lebda.

Nie ma konkretnych planów rozwoju ofert kolejowo-autobusowych

Nasz rozmówca zapewnia, że Przewozy Regionalne rozważają różne formy współpracy z przewoźnikami autobusowymi. Nie wskazuje jednak żadnych konkretnych planów rozszerzenia zintegrowanych ofert. Wydaje się więc, że plan wprowadzenia dużego zakresu integracji przewozów kolejowych i autobusowych nie jest na razie skutecznie wdrażany w życie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Najnowszy autobus szynowy w Polsce od 3 miesięcy stoi po wypadku

Komunikacja

Najnowszy autobus szynowy w Polsce od 3 miesięcy stoi po wypadku

Michał Szymajda 14 sierpnia 2018

Kolejowy bilet miejski w Białymstoku

Komunikacja

Kolejowy bilet miejski w Białymstoku

jar, Rynek Kolejowy 08 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5