Partnerzy serwisu:
Mobilność

Współpraca mPay i Polonusa. Łatwiejszy zakup biletów ponad 200 przewoźników

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
11-06-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa mPay

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Współpraca mPay i Polonusa. Łatwiejszy zakup biletów ponad 200 przewoźników
fot. mPay
Aplikacja do płatności mobilnych mPay rozpoczyna oferowanie liczącej aż 2 tys. pozycji gamy produktów cyfrowych. Wprowadza też unikatową usługę finansową w postaci mVoucher mPay. Ponadto spółka uruchamia sprzedaż biletów 200 polskich i zagranicznych przewoźników autokarowych. Aplikacja mobilna mPay zyskuje też nowy design oraz zwiększa intuicyjność i szybkość realizowania transakcji.

mPay zamierza intensywnie rozwijać się w segmencie treści i usług cyfrowych. Od lipca br., jako jedyna aplikacja do płatności mobilnych w Polsce, mPay będzie oferować ok. 2 tys. nowych produktów, takich jak kody do gier i serwisów streamingowych czy klucze aktywacyjne do systemów operacyjnych i oprogramowania użytkowego. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych usług mPay, dostawa cyfrowego kontentu będzie odbywała się natychmiastowo, bezpośrednio po dokonaniu płatności. Klienci będą mogli dokonywać zakupów zarówno w aplikacji mobilnej mPay, jak i za pośrednictwem internetowej platformy www.sklep.mpay.pl.

– Wkraczamy na bardzo dynamicznie rozwijający się rynek treści i usług cyfrowych, którego wartość na świecie może osiągnąć w tym roku kwotę nawet ok. 519 miliardów dolarów – mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay. – Istotną rolę na tym polu odgrywają zakupy dokonywane z użyciem telefonów komórkowych. Konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty w dystrybucji cyfrowej. Funkcja zakupu biletów na przejazdy autokarowe, którą dodajemy do systemu, to również kierunek, którego oczekują klienci. Ich zakup w mPay pozwala zaoszczędzić czas i jest po prostu wygodny – dodaje Krzysztof Hejduk.

Spółka wprowadza także mVoucher mPay – unikatową nową usługę finansową, działającą na zasadzie bonów różnego przeznaczenia (multi-purpose vouchers, MPV). Dla użytkowników mPay oznacza to możliwość korzystania z ofert promocyjnych i otrzymywania bonusowych środków, które mogą zostać przeznaczone na usługi i produkty dostępne w ramach systemu. W pierwszej kolejności do aplikacji trafią mVouchery o wartości 50, 100 i 150 zł. Ich zakup zapewni dodatkowe korzyści wynikające z bieżących promocji. Z mVoucherów mPay będzie można korzystać w taki sam sposób, jak z innych metod płatności w mPay, czyli elektronicznej portmonetki i kart płatniczych.

System płatności mobilnych mPay zwiększa ponadto liczbę usług, z których mogą korzystać użytkownicy aplikacji. Nowością jest współpraca z Polonusem – jednym z największych przewoźników autokarowych w Polsce. mPay został w pełni zintegrowany z należącą do Polonusa platformą sprzedażową DworzecOnline.pl. Skupia ona bilety 200 przewoźników, których autokary docierają do kilku tysięcy miejscowości w kraju i za granicą. W mPay można od teraz kupować wszystkie dostępne w ramach platformy bilety, a same transakcje realizować z wielodniowym wyprzedzeniem lub tuż przed planowaną podrożą.

mPay finalizuje też prace nad nową odsłoną aplikacji, która umożliwi szybsze i bardziej intuicyjne realizowanie transakcji. Całkowitej zmianie ulegnie wygląd interfejsu, co wpłynie na większą przejrzystość i łatwiejszy dostęp do najważniejszych funkcji systemu. Użytkownicy mPay będą mogli m.in. znacznie szybciej okazywać zakupione bilety do kontroli. Aby to zrobić, wystarczy wykonać prosty gest w postaci przesunięcia w lewą stronę ekranu startowego aplikacji. Nawigację ułatwią ponadto widoczne na każdym ekranie menu dolne i slider, na którym wyświetlane są informacje o ofertach specjalnych i wszystkich aktywnych transakcjach. Nowa wersja mPay będzie wdrażana etapami w ciągu najbliższych tygodni.

– Wprowadzając nową wersję mPay odpowiadamy na potrzeby naszych użytkowników oraz aktualne trendy w zakresie projektowania aplikacji – mówi Jarosław Brodziak, dyrektor ds. IT w mPay S.A. – System będzie bardziej intuicyjny i harmonijny pod względem designu, a realizowane za jego pomocą transakcje prostsze i jeszcze szybsze. Zmiany w architekturze systemu pozwolą nam ponadto na znacznie szybsze wdrażanie kolejnych usług i funkcji – dodaje Brodziak.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów

Mobilność

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów

Michał Szymajda 30 października 2022

Warszawa Zachodnia. Polonus planuje nowy dworzec autobusowy

Przestrzeń

Bilet przez aplikację. Kraków wprowadza zmiany, by walczyć z nadużyciami

Komunikacja

Warszawa Zachodnia. "Za chwilę autobusem pojadę na wojnę"

Komunikacja

Zobacz również:

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów

Mobilność

Pekapka. Nowa aplikacja PKP Intercity do zakupu biletów

Michał Szymajda 30 października 2022

Warszawa Zachodnia. Polonus planuje nowy dworzec autobusowy

Przestrzeń

Bilet przez aplikację. Kraków wprowadza zmiany, by walczyć z nadużyciami

Komunikacja

Warszawa Zachodnia. "Za chwilę autobusem pojadę na wojnę"

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5