Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wspólne połączenie PolRegio i PKS Częstochowa. Ale nie w kasie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-21 16:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PolRegio, inf. własna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wspólne połączenie PolRegio i PKS Częstochowa. Ale nie w kasie
fot. Lukas 3z, lic. GFDL Wikimedia commons
Mieszkańcy Częstochowy oraz Ziemi Kłodzkiej mogą już korzystać z nowego, zintegrowanego połączenia kolejowo-autobusowego. Od lipca można podróżować na trasie Częstochowa – Kłodzko – Lichkov, kupując bilety na portalu e-podróżnik.pl w ramach jednej transakcji, ale tylko na odcinek krajowy. PKS Częstochowa to kolejny przewoźnik, z którym PolRegio rozpoczęło współpracę.

Oferta opierająca się na synchronizacji rozkładów jazdy pociągów i autobusów została stworzona z myślą o turystach z Częstochowy wybierających się do Czech oraz mieszkańcach Kotliny Kłodzkiej chcących zwiedzić Częstochowę. Zintegrowane połączenie obsługiwane jest przez autobusy jeżdżące na odcinku Częstochowa – Kłodzko oraz pociągi Polregio kursujące do czeskiego Lichkova. Przyjeżdżając z Częstochowy do Kłodzka o godz. 11:32, po 20 minutach można się przesiąść na pociąg w kierunku Lichkova, który po drodze zatrzymuje się m.in. w Bystrzycy Kłodzkiej, Długopolu-Zdroju i Międzylesiu. Podróż powrotną można odbyć pociągiem PolRegio, który do Kłodzka przyjeżdża o godz. 14:35, oraz autobusem odjeżdżającym do Częstochowy o godz. 14:50. Dworzec autobusowy w Kłodzku jest połączony z dworcem kolejowym Kłodzko Miasto.

PKS Częstochowa to kolejny z przewoźników, który w styczniu br. podpisał list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali wówczas rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej oraz ułatwień w kupnie biletów. Do tej pory podpisano już kilka umów, m.in. z: Polbus-PKS we Wrocławiu czy PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. W czerwcu br. do grupy dołączyło także PKS Kamień Pomorski – pierwszy przewoźnik spoza grupy sygnatariuszy styczniowego porozumienia.

Jeden, wspólny bilet na przejazd pasażerowie mogą nabyć wyłącznie przez platformę e-podróżnik.pl. Nie jest on dostępny w kasach czy w innych systemach dystrybucji biletów oferowanych przez przewoźników. – Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale musimy brać pod uwagę możliwości systemowe – mamy zupełnie inne systemy sprzedaży. Jesteśmy prekursorem integracji, wyprzedzamy innych przewoźników. Na tę chwilę jednak podstawą jest synchronizacja rozkładów – mówi Michał Stilger z biura prasowego PolRegio.

AKTUALIZACJA 27 LIPCA

Jak poinformował Oddział Dolnośląski Przewozów Regionalnych, przez platformę e-podróżnik.pl można nabyć wyłącznie na odcinek krajowy – do Międzylesia. Bilet na przejazd przez granicę pasażerowie mogą nabyć w kasach lub u obsługi pociągu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5