Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Wrocławski SZCZEPCIObus jeździ już pół roku. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-01-03 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MPK Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocławski SZCZEPCIObus jeździ już pół roku. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania
fot. MPK Wrocław
Ponad 13 tys. zaszczepionych osób – to rezultat półrocznej działalności SZCZEPCIObusa MPK Wrocław. Autobus-mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19, przez 6 miesięcy odwiedzał miejsca zarówno w centrum miasta, na odległych osiedlach, jak i w podwrocławskich gminach.

Głównym zadaniem SZCZEPCIObusa jest dotarcie tam, gdzie są wrocławianie – do ich ulubionych miejsc spacerowych, na ich osiedla, do zakładów pracy czy nawet pod parafie, instytucje kultury albo na miejsca ważnych dla życia miasta wydarzeń. Tam oczekuje wraz z zespołem medyków na wszystkich chętnych do zaszczepienia się.

Od początku istnienia SZCZEPCIObus pokonał prawie 5 tysięcy kilometrów. Jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin. Najważniejszą statystyką jest jednak ta dotycząca liczby podanych szczepionek – bo ona przekłada się na dziesiątki, a być może nawet setki uratowanych istnień ludzkich.

– Gdy 1 lipca ruszyliśmy z tym ważnym społecznie projektem, zakładaliśmy, że sukcesem będzie zaszczepienie tysiąca osób. Cieszymy się, że ten wielki sukces odnieśliśmy już aż trzynaście razy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Naszą radość wzbudza przede wszystkim zaufanie, którym obdarzyli nas wrocławianie i przyjezdni. Ale także to, że formuła, którą zaproponowaliśmy, po prostu się sprawdziła. Mieszkańcy chętniej szczepią się, gdy mogą to zrobić blisko siebie, bez rejestracji i dodatkowych formalności.

O popularności SZCZEPCIObusa świadczy jednak nie tylko ogrom ustawiających się do niego chętnych, ale także liczba telefonów z zaproszeniami, jakie przewoźnik odbierał od organizatorów plenerowych wydarzeń, kierowników zakładów pracy, przedstawicieli parafii czy rad osiedli, które chciały gościć mobilny punkt szczepień na swoim terenie. Z usług SZCZEPCIObusa skorzystali także nawet funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Misja SZCZEPCIObusa polega jednak nie tylko na walce z COVID-19. W tym tygodniu specjalny autobus MPK pomógł zaszczepić przeciwko grypie pensjonariuszy wrocławskich Domów Pomocy Społecznej. Odwiedził w tym celu placówki przy ul. Lutra, Świątnickiej, Okulickiego i Farnej. To element programu bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie, prowadzonego przez Urząd Miejski Wrocławia.

#WrocławSięSzczepi

Wrocław bardzo aktywnie wspiera Narodowy Program Szczepień, tworząc własną kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid. W mieście odbywają się także specjalne akcje szczepionkowe. Łącznie we Wrocławiu podano już 1 323 890 szczepień, co plasuje stolicę Dolnego Śląska wśród najlepiej wyszczepionych gmin w kraju.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Wrocław łączy siły z wrocławskimi firmami w walce z COVID-19

Komunikacja

MPK Wrocław łączy siły z wrocławskimi firmami w walce z COVID-19

Redakcja/inf. pras. 17 grudnia 2021

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym

Prawo & Finanse

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym

Michał Szymajda 14 grudnia 2021

W poznańskiej komunikacji zbiorowej wróciły strefy buforowe

Prawo & Finanse

W poznańskiej komunikacji zbiorowej wróciły strefy buforowe

Jakub Rösler 13 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5