Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław znowu próbuje zbudować tramwaj na Hubskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-11 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław znowu próbuje zbudować tramwaj na Hubskiej
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Wrocław rozpisał nowy przetarg na budowę linii tramwajowej na odcinku między Glinianą a Dyrekcyjną. Poprzednio wybrano już nawet wykonawcę, ale ostatecznie zamawiający musiał unieważnić postępowanie.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Wrocławskie Inwestycje, jest trasy tramwajowej w ul. Hubskiej na odcinku od ul. Glinianej do ul. Dyrekcyjnej na podstawie dostarczonej przez zamawiającego dokumentacji. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowej specyfikacji.

To już drugi przetarg na to zadanie. Poprzedni, ogłoszony pod koniec września, został nawet rozstrzygnięty. W części dotyczącej trasy tramwajowej pod koniec listopada wpłynęło dziesięć ofert opiewających na kwoty od 34,3 mln zł do 45,5 mln zł brutto. Ostateczne zamówienia udzielono w lutym tego roku konsorcjum z firmą Balzola na czele, która zaproponowała najniższą cenę.

Na początku kwietnia, po odwołaniach, zamawiający poinformował o unieważnieniu postępowania. Powodem jest brak oferty niepodlegającej odrzuceniu.

Termin składania ofert w nowym zamówieniu mija 19 czerwca. O wyborze zadecydują cena (60%), termin wykonania zamówienia i termin gwarancji (po 20%). Zamówienie ma zostać wykonane najpóźniej do połowy października 2018 r. To znacznie później niż zakładano – pierwotnie prace, zgodnie z deklaracjami wykonawców, miały się skończyć w połowie grudnia tego roku.

Nowe torowisko będzie sporym udogodnieniem dla wrocławskiej komunikacji. Obecnie tramwaje z Gaju kursują ulica Glinianą, korzystając z przejazdu pod wąskim wiaduktem na Stawowej. Z tej trasy korzystają też linie obsługujące ul. Ślężną, od strony Parku Południowego. Jak zapowiada miasto – dzięki połączeniu przez Hubską lepiej będzie można wykorzystać torowisko na Pułaskiego i Małachowskiego-Piłsudskiego.

To nie koniec planów Wrocławia w zakresie komunikacji tramwajowej. Miasto planuje budowę ok. 15 km linii tramwajowych w okresie do 2020 r. (w sumie sześć nowych zadań).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław wyda więcej pieniędzy na dzierżawę 60 autobusów

Komunikacja

Wrocław wyda więcej pieniędzy na dzierżawę 60 autobusów

Jakub Dybalski 05 kwietnia 2017

Wrocław. Michalczewski kupuje nowe MAN Lion’s City

Komunikacja

Wrocław. Michalczewski kupuje nowe MAN Lion’s City

Jakub Dybalski 29 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5