Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-10 16:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze
fot. Michał Szymajda
Wrocław przygotowuje się do realizacji kolejnego etapu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego, 2-kilometrowego odcinka w ul. Rogowskiej. Według założeń torowisko ma zostać poprowadzone w jezdni, a realizację zaplanowano na lata 2021-2023.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Wrocławskie Inwestycje, jest opracowanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych dla budowy trasy autobusowo-tramwajowej w ul. Rogowskiej od ul. Strzegomskiej wraz z pętlą autobusowo-tramwajową Nowy Dwór oraz parkingiem przesiadkowym parkuj i jedź na 55 pojazdów. W sumie to ok. 2 km nowej trasy (ok. 1,65 km ul. Rogowskiej oraz ok. 350 m jezdni w obszarze pętli i parkingu).

Do prac projektowych przyjęto wariant z poprowadzeniem torowiska w śladzie istniejącej ulicy (bez wydzielania ruchu). Przewidziano budowę pętli dwutorowej.

 
Koncepcja pętli Nowy Dwór, mat. WI

Termin składania ofert mija 12 lipca. O wyborze decydują cena (60%) oraz doświadczenie projektanta specjalności drogowej (20%), branży elektrycznej (10%) oraz kanalizacyjnej (10%).

Na opracowanie dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych przeznaczono 12 miesięcy. Projektant będzie też sprawował nadzór autorski nad realizacją prac. Roboty – według założeń – będą prowadzone przez okres dwóch lat, od lutego 2021 r. do stycznia 2023 r.


Przebieg odcinka objętego przetargiem, mat. WI

W kwietniu prezydent Wrocława Jacek Sutryk wydał zgodę na rozstrzygnięcie przetargów na budowę pierwszego odcinka tramwaju na Nowy Dwór. – W tym roku chcielibyśmy rozpocząć realizację odcinka od pl. Orląt Lwowskich do Parku Biznesu. To najdroższy etap z przeprawą nad ulicą Smolecką i zupełnie nowym wiaduktem nad torami kolejowymi w pobliżu ul. Wagonowej – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. W ciągu kilku miesięcy ma ruszyć przetarg na odcinek pośredni od Parku Biznesu do Rogowskiej.


Cała trasa na Nowy Dwór, mat. WI

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Przestrzeń

Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Witold Urbanowicz 11 kwietnia 2019

Wrocław po kolejnym przetargu: Co z tym tramwajem na Nowy Dwór?

Przestrzeń

Wrocław po kolejnym przetargu: Co z tym tramwajem na Nowy Dwór?

Witold Urbanowicz 18 lutego 2019

Wrocław z nowym częściowym przetargiem na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z nowym częściowym przetargiem na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5