Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-02 09:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
mat. Wrocławskie Inwestycje
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, zapowiedział ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową trasy tramwajowej na Swojczyce. Nowa pętla znajdzie się w rejonie ulic Bazaltowej i Chałupniczej.

Zgodnie z zapowiedziami Wrocław przygotowuje się do realizacji kolejnej trasy tramwajowej. – Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu przetargu na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Swojczyce – ogłosił rano Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy 1,7-kilometrowego odcinka trasy z pętlą w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej. Nieopodal ma powstać parking przesiadkowy na 181 samochodów. – Projekt obejmie przebudowę blisko 2,1 km drogi wojewódzkiej 455, budowę dróg rowerowych, chodników, przejść dla pieszych, przebudowę sieci podziemnych oraz fragmentu nowego odcinka ulicy Marco Polo, który połączy osiedle nad Odrą z ulicą Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej, przebudowę pętli na Sępolnie – wylicza Sutryk.

– Samo projektowanie tramwaju na Swojczyce może, razem z wydaniem decyzji środowiskowej, trwać ponad rok. Mosty na pewno zostaną wybudowane wcześniej – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.


W tej chwili trwają już zaawansowane prace projektowe dla budowy nowych mostów Chrobrego na trasie przyszłego tramwaju. – Po ich zakończeniu i otrzymaniu decyzji ZRiD będziemy przystępować do budowy tych przepraw. Na mostach zostanie wybudowane torowisko tramwajowe. W ramach tego zadania przebudujemy układ drogowy przy połączeniu mostów z ul. Monte Cassino czy Monopolową. Tylko ta inwestycja to blisko 70 milionów złotych – dodaje prezydent Wrocławia. Inwestycja związana z mostami jest realizowana w formuje projektuj i buduj. Umowę z wykonawcą, firmą Trakcja, podpisano w maju 2020 r. Na jej realizację przeznaczono 24 miesiące. Ich budowa rozpocznie się w tym roku.

W sumie w ramach tych inwestycji powstanie ok. 2140 metrów nowego dwukierunkowego torowiska. Przebudowa zostanie pętli Sępolno, z „odwróceniem” kierunku jazdy na pętli – aby umożliwić łączenie przystanków autobusowych i tramwajowych. W ramach budowy nowej linii tramwajowej zostanie kompleksowo wyremontowana ulica Swojczycka na odcinku 1620 metrów (jezdnia o szerokości 6,5-7,5 m z lokalnymi poszerzeniami w obrębie skrzyżowań, wydzielone pasy do skrętów). Powstanie pięć nowych przystanków tramwajowo-autobusowych,

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Pierwsza Skoda po remoncie niemal gotowa [zdjęcia]

Przestrzeń

Wrocław: Pierwsza Skoda po remoncie niemal gotowa [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2021

Krakowska firma wygrywa przetarg na utrzymanie wrocławskich torów

Przestrzeń

Krakowska firma wygrywa przetarg na utrzymanie wrocławskich torów

Witold Urbanowicz 22 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5