Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław zapowiada przebudowę skrzyżowania Drobnera i Dubois

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-25 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław zapowiada przebudowę skrzyżowania Drobnera i Dubois
fot. UM Wrocław
Prezydent Wrocławia zapowiedział przygotowania do przebudowy skrzyżowania ulic Drobnera i Dubois w centrum miasta. – Zawsze, gdy przechodzę obok węzła przesiadkowego, to myślę o bezpieczeństwie tego miejsca i jego funkcjonalności – mówi prezydent Jacek Sutryk. Mają się pojawić wspólne przystanku autobusowo-tramwajowe.

– Podjąłem decyzje, że rozpoczniemy poszukiwanie projektanta, który przygotuje koncepcje i projekt przebudowy układu komunikacyjnego oraz sieci podziemnych w obrębie skrzyżowania ulic Drobnera i Dubois. Wiemy, że to bardzo oczekiwana inwestycja nie tylko przez pasażerów komunikacji miejskiej. Chcemy zlikwidować bardzo niekomfortowe przystanki tramwajowe przy ul. Drobnera i zastąpić je zintegrowanymi z autobusami – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie wariantów wygodnego miniwęzła przesiadkowego w tym rejonie – z uwzględnieniem przebudowey jezdni, oświetlenia, dróg dla rowerów, chodników, przejść dla pieszych, a także całej infrastruktury podziemnej. – A mamy się tu czym zająć. W tym rejonie jest np. sieć kanalizacji z XIX wieku – wyjaśnia Sutryk.

W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę koncepcji i projektu. – Jego praca potrwa na pewno grubo ponad rok, bo to skomplikowana inwestycja – dodaje Jacek Sutryk. Dalsze kroki to znalezienie środków na przebudowę i zaplanowanie tego w budżecie, a także skoordynowanie wszystkich prac w rejonie. – Mamy ich w planach bardzo dużo – mówi Jacek Sutryk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5